şükela:  tümü | bugün
  • ben bi kere kaybolmustum. iki gun benden haber alamamıslardı.
    annemin saclarının yarısı bir gecede beyazlamıstı.
    ben de bugun aynada sacımdaki ilk beyaz tele merhaba dedim. bosanma sureci yaramamıs bana. uzuntu ne beter bi sey.
    hayat kısa, uzuldugune degmez deniyor da yasarken oyle olmuyor..
  • benim saçıma hiç beyaz düşmedi , ben doğarken saçlarımda beyazlarla doğdum sanırım.
  • 20li yaşlarımda saçlarımda çoğalan hadise. genetik ya da stresten dolayı da olabiliyor. koparılması ve boyatılması durumunda da çoğalıyor. en iyisi doğal kalması sanırım. ayrıca ufakta olsa tarz katıyor insana bence.
  • ulan hiçbir şeye yanmam da daha bir sevgilim bile olmadan, bir kızın elini bile tutamadan saçlarıma aklar düştü ya ona yanarım.
  • saçlarınız 20'li yaşlardan itibaren dökülüyorsa. ve 30'lu yaşların başında saçlarınızı kazıtıyorsanız, muhatap olmayacağınız bir durum. benim saçlarım ne renkti onu bile hatırlamıyorum. ama beyaz yoktu hiç.
  • ardı ardına çıkmıyorsa sahibini gıcık edecektir.
    bazı adamlar var yanlarında bir kaç taneyi beğenmez.
    çoğalsın yahu bunlar deyip ayna karşısında tek tek arar bulur kopartır.
    ki kopartılınca daha çok çıkar rivayetine göre hareket etmektedir.
    inatla çıkana kadar kopartır.
    siyah beyaz saçın ırsi olduğundan haberi yoktur.
  • daha da kotusu gogus killarina beyazlar dusmesidir.
  • benim için, ilk olarak 16 yaşındayken gerçekleşen hadise. sonra, kayıplar, ayrılıklar derken, şimdi gri gandalf gibi geziyorum.
  • geçirdiği ağır bir psikolojik travma sonucu, bir gecede saçlarının beyazladigini söyleyenler olur. efsane mi gercek mi bilmiyorum ama gerçekse psikolijinin doğrudan etkili olduğu söylenebilir.