şükela:  tümü | bugün
  • kivir kivir saclari vardi. guneste altin gibi parlardi. yanaklari al al, dudaklari kirazdi. bu ne lan asdfasadaf? kendi kendisine siir yazip methiye duzeni ilk defa goruyorum.
    ha bu arada ben de onlardan biriyim. cunku saclarimin rengine hayranim. guneste siyah buklelerimin arasindan yesil isiklar cikiyor.

edit: ahaha silmis entryi altin sacli dilber. keske caps alsaydim.
  • saçlarını boyamak istemiyordur. bu kadar. doğallıkmış, saflıkmış, kendisiyle barışıkmış falan. geçin bunları.
    saçımı boyadım diye, niye kendimle küsüyorum anlamadım.
  • saclarim kivir kivir olmadigi ve aralarindan sari isiklar cikmadigi icin yaklasik 10 yildir boyuyorum saclarimi. sari kumral arasi bir seyler oluyor genelde. "saclarin boya mi?" dediklerinde "tabi ki boya, gormuyor musun?" diyorum. kuaforde de got buyutuyorum, vaktim bol cunku. kendi sac rengimi de sevmiyorum, dogal da degilim haliyle.
    not: sacini boyatmak istemeyen normal bir kizdir sadece.
  • üşengeçtir. saçını boyattığında sürekli bakım yapması, her dibi geldiğinde düzenli olarak boyaması gerektiğini biliyordur.
    baştan gözü korkmuştur. kendi saç rengiyle mutlu mesut yaşamaya devam eder hâliyle.
  • kendisinden başkası gibi bahseden kızdır. şu başlıkta yazılanlara baktım da hepsi kendini anlatmış, ama sanki başkasından bahseder gibi. tuhaf
  • saç boyamaktan hevesini almıştır. kendi saç rengini göremeden geçirdiği yıllardan sonra saç rengini hatırlayınca "bu da güzelmiş meğer" demiştir.

büyüyünce saçları güzel beyazlayan biri olmazsa boyamak zorunda kalacağının farkında olarak, "nasıl olsa boyarız" diyordur.

örnekler çoğaltılabilir.*
  • her rengin illa kızıla sarı arası iğrenç bir renge döndüğünü biliyordur. küllü kumralların sarıların yalan olduğunu acı bir şekilde öğrenmiştir. hatta bu yüzden saçının doğal rengine bile boyayamıyordur. çünkü o bile iki yıkamaya turuncu oluyordur. ne yapsın ancak kestire kestire kurtulabilir...
  • eski rengine dönememe korkusu olan kızdır, muhtemelen uzun saçlıdır.
  • sacinda beyaz olmayan kızdır.
  • insanların saç boyamayı ya da boyamamayı ne kadar abarttığını fark ettiren kızdır. sanki saçı boyalı olan mutlaka acayip abartılı bakımlı olacak, saçı boyalı olmayan acayip doğal olacak. kısaca yine genellemelere kurban gidendir iki taraf da. bir saç boyama ile karakter tahlili çıkarmış insanlar.

net söyleyebileceğim saçı muhtemelen boyalı saçlılara göre daha sağlıklı olan kızdır. çünkü kimyasal maddeler saçı etkiliyor. bu. bundan ötesi yok.