şükela:  tümü | bugün
  • saç boyatmanın ayrı bir başlık altında incelenmesi gereken fenomen bir çeşidi. genelde kadınlar tarafından gerçekleştirilen eylem. "erkekler sarışın sever" önermesinin verdiği gazla etrafın yapay sarışın dolmasına yol açıyor.

amaç değişmek sanırım. ama bazen neye ve nereye değişmek, pek boyatan hatun kişinin de bildiğinden şüphe ediyorum.

ne zaman geçmişte sevdiğim bir kadını hiç yakışmayan yeni boyanmış sarı saçları ile görsem kan ağlar içim. çok sevmişimdir onu olduğu şeyi, ama o kaçarcasına değişmiştir. ben eskiden o kadar severken onun olduğu şeyi, onun kaçarcasına uzaklaşması koyar bana. "ne oldu saçlarına?" diyesim gelir. diyemem de.
  • değişik bir olaydır saçı sarıya boyatmak.tapılası hatunları daha da tanrıçalaştırırken çingene'leri daha da çingene yapar.
  • esmer bayanların çağla şıkel'in eski ve yeni hallerini gözlerinin önüne getirerek bence uzak durmaları gereken eylem.
  • bitmek bilmeyen saçmalamalarımdan sonra artık zamanının geldiğini düşündüğüm şey

(bkz: ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol)
  • (bkz: kuaför sarı)
  • bazen sırf işleri halletmek için bile başvurulası yöntem.

trafik müdürlüklerinden vergi dairelerine, nüfus müdürlüğünden ilçe ilköğretim müdürlüğüne, adliyeden sağlık müdürlüğüne kadar devlet kapısındaki her türlü işlemin daha kolay yapıldığına şahit olunmuştur.
    sarıya boyalı saçlar karşısında "köle" haline gelen erkek memurları izlemek hakiki komedidir.
  • esmer kadınların değerinin anlaşılmasına yol açar. biliyoruz ki sarışına bakılır esmere tapılır.
    edit: düzenleme
  • çekici bir kızı iğrenç yapan depresyon belirtisi.
  • bunu benim liseden bir kız arkadaşım yapmış. facebookta ortak arkadaşlardan ekleyince "oha" dedim. çünkü kuzguni siyah saçlı beyaz tenli bir kızcağızdı bu, üstelik toplayınca minicik olan hiç de özelliği olmayan saçları vardı*

vay efendim bu kız saçları sarıya boyatmış ve bu saçlar onca geçen seneyle uzamış gürleşmiş, en esaslı sarışından daha sarışın olmuş hatun resmen (bak kızcağız idi, hatun oldu; ordan hesap ediverin)

velhasıl saçı sarıya boyatmak insanı vezir de eder rezil de eder, ilk kez vezir bir örnek gördüm onu da geldim aha buraya anlattım.

bitti.
  • (bkz: kazım kazım)