şükela:  tümü | bugün soru sor
 • inşallah 1 ay sonra gerçekleştireceğim eylem ile destekleyeceğim kampanya.

  kanser savaşçıları derneği nin başlattığı; kanser hastalarına saçlarını bağışlamak isteyenlerin anlaşmalı kuaförlere gidip ücretsiz saçlarını kestirip bağışlayabilecekleri , bağışlanan saçlar ile kanser hastalarına ücretsiz perukların yapıldığı kampanya.
  kanserde moral çok önemli. öğrendiğim kadarıyla en zoru çocuk saçı bulmak. kanserli çocuklar da saçları döküldüğünde çok üzülüyorlar, özellikle kız cocukları. cocuk saçı yetişkin saçından farklı olduğu içinse peruklar kendini hemen belli ediyor. bu sebeple bir arkadaşım oğlunun saçlarını en az 20 cm kesilecek kadar uzatmıştı.
  bağışlanan saçın 5-10 cm arası peruk yapım aşamasında gidiyormuş bana söylendiği kadarıyla. bu sebeple nisbeten uzun olması şart. muhteşem bir his, bir düşünün bence.

  derneğin ilgili sayfası
 • keşke saçlarım uzun olsaydı dedirten muhteşem uygulama. üstelik ince telli -tabiri caizse kedi kuyruğu- gibi olduğu için çocuklara peruk yapılabilirdi benim saçlarımdan.
  biraz daha sabredeyim uzasın madem.

  o zaman biraz protein.
 • up olsun herkes duysun istediğim kampanya
 • iki tutam saçımla katılamadığım için üzüldüğüm kampanyadır.

  kelim ben
 • tutmayacak olan kampanyadır. kimse saçını kestirmek kadar büyük bir fedakarlığı başkası için yapmaz çünkü. ancak uplar bu kampanyayı.
 • onlar saçsız da çok güzel olduğu için gereksiz olan kampanya.

  bu insanlara, özellikle de çocuklara, saç ekimi, peruk vs. verirseniz ne olacak? demek ki ben çirkinim, saçsız olmamalıyım diye düşünecek. ama doğal halinin saçsız olduğunu o da bilecek ve bu onun daha da kötü hissetmesine neden olacak, iyi değil.

  o yüzden onlara söyleyebileceğimiz en güzel şey saçsız da ne kadar güzel olduklarını tekrar tekrar söylemektir.