• inşallah 1 ay sonra gerçekleştireceğim eylem ile destekleyeceğim kampanya.

kanser savaşçıları derneği nin başlattığı; kanser hastalarına saçlarını bağışlamak isteyenlerin anlaşmalı kuaförlere gidip ücretsiz saçlarını kestirip bağışlayabilecekleri , bağışlanan saçlar ile kanser hastalarına ücretsiz perukların yapıldığı kampanya.
    kanserde moral çok önemli. öğrendiğim kadarıyla en zoru çocuk saçı bulmak. kanserli çocuklar da saçları döküldüğünde çok üzülüyorlar, özellikle kız cocukları. cocuk saçı yetişkin saçından farklı olduğu içinse peruklar kendini hemen belli ediyor. bu sebeple bir arkadaşım oğlunun saçlarını en az 20 cm kesilecek kadar uzatmıştı.
    bağışlanan saçın 5-10 cm arası peruk yapım aşamasında gidiyormuş bana söylendiği kadarıyla. bu sebeple nisbeten uzun olması şart. muhteşem bir his, bir düşünün bence.

derneğin ilgili sayfası
  • up olsun herkes duysun istediğim kampanya
  • iki tutam saçımla katılamadığım için üzüldüğüm kampanyadır.

kelim ben
  • onlar saçsız da çok güzel olduğu için gereksiz olan kampanya.

bu insanlara, özellikle de çocuklara, saç ekimi, peruk vs. verirseniz ne olacak? demek ki ben çirkinim, saçsız olmamalıyım diye düşünecek. ama doğal halinin saçsız olduğunu o da bilecek ve bu onun daha da kötü hissetmesine neden olacak, iyi değil.

o yüzden onlara söyleyebileceğimiz en güzel şey saçsız da ne kadar güzel olduklarını tekrar tekrar söylemektir.
  • uzuuun zamandır uzatıyorum belime geliyor saçlarım. çok yakında benim de saçlarım katılıyor bu ekibe:) geçenlerde onkoloji serviste dosya yazarken bi elimle saçlarımla oynuyordum. o sırada bir kızı saçlarıma bakarken yakaladım çok üzüldüm. bundan sonra onkoya saçları açık gitmiycem topuz yapıcam :(
  • muazzam bir kampanya saçlarım uzun değil ama gönülden destekliyorum.
  • tutmayacak olan kampanyadır. kimse saçını kestirmek kadar büyük bir fedakarlığı başkası için yapmaz çünkü. ancak uplar bu kampanyayı.
  • en büyük hayallerimden ve hedeflerimden birisi saçlarımı kanserli çocuklara bağışalamaktı. ve gerçekleştirdim !
    gönül isterdi ki türkiye’de yapabilmek, ama ben bu hayalimi yunanistan’da gerçekleştirdim.
    çünkü bundan yaklaşık bir sene önce türkiye’de bu tarz işlemlerin yapılması çeşitli gerekçelerden dolayı mümkün değildi. ya da ben öyle biliyordum.

bu kampanyanın varlığını öğrenmek beni çok çok mutlu etti.

umarım katılım çok olur.

çünkü bu tarz şeyler yapmak insana insan olduğunu hatırlatıyor.
  • evet yıl bitmeden adımı listeye yazdırdım. umarım ihtiyacı olana gitmiştir.. tüm bu mücadelenin içinde olanlara acil şifalar diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap