• başını kapatana özgürlük, saçını boyatana disiplin. iki yüzlülüğünüz mide, hatta miğde bulandırıcı.
  • eskiden olsa müdüre hak vereceğim, ancak şu anda öğrenciyi haklı bulduğum olaydır.
    şimdi sakal, saç, başörtü gibi unsurlar serbest iken bu öğrenciyi saçını boyattı diye okuldan atmak öğrenciye haksızlık oluyor.
  • 9 yıldır milli eğitim camiasindayim arkadaşına çakmak gazi içirip ölümüne sebep olanı,öğretmenin çantasından cep telefonu çalanı,okul çıkışı öğretmenin kafasını yaranı okuldan at(a)madilar da saçını boyayani mi atmışlar.olacak şeyi söyleyeyim müdüre soruşturma açılacak muhtemelen kurum değiştirecek ama o çocuk o okula devam edecek.
  • yapılan gayet doğru denmiş de, öğretmen bıçaklayan adam disipline bile gitmiyor be kardeşim! şu genç saçını boyatmış çok mu? 11. sınıfmış, büyük ihtimalle artık kişilik olarak oturmuş, sakin, efendi çocuktur zaten. öğretmenini bıçaklasa daha mı iyiydi?

gerçekten, siz okulları ne zannediyorsunuz acaba? köklü olanlar hariç hemen hepsinin içi boş boş!! eğitim yok! müfredat kof! disiplin yönetmeliği sirk yönetmeliğinden hallice! saçlarını boyasalar ne, boyamasalar ne?!
  • hey gidi hey , gücü yeten yetene olmuş gene. çocuk haklı kusura bakmayın.

hoş biz okurken saçımızı boyatsak müdür makasla dalardı orası da ayrı.
  • benzer bi husus amerika birlesik devletleri'nde de vuku bulmustur.

bir kiz ogrenci sacini mor ve ya o cesit acayip bir renge boyatiyor. okul kizi uzaklastiriyor. kiz okula dava aciyor, dava abd'nin en yuksek mahkemesi olan supreme courta kadar variyor. karar net: sac renki kisinin kendini ifade etme yontemidir, ifade ozgurlugune girer ve karisilamaz.

evet sevgili suserlar, medeniyet bir baska guzel.

benzer bir karara ve tam metnine suradan ulasilabilir: http://www.ahcuah.com/lawsuit/federal/massie.htm
  • neden geri kaldığımızın bir özeti. kafa içine bile bakmadan kafa rengine baktığımız için kafamız yandı. gayet mantıklı, düzgün sorular soran bir genç bireyi eğitim hayatından mahrum etmek ne demek? "kızlar saçını boyatırken bir şey olmuyor da bir erkek boyatınca mı sorun oluyor" diyor. şu sorgulama eminim yaşça büyük hemcinsleri tarafından yapılsa feminizm düşmanlığı yaparak ne büyük bir verem içinde oldukları anlaşılacak ve erkekler kişisel olarak sosyal hayatta daha huzurlu olacaklar. kendisini canı gönülden tebrik ediyorum. ailesini de çocuğun arkasında durduğu için alnından öpüyorum. ayrıca çok da yakışmış.
  • saçma sapan uygulama, saçma sapan yönetmelik. koskoca milli eğitim bakanlığı'nın işi gücü kalmamış çocukların saçını boyama ihtimalini dert etmiş.
    bizim orta yaşlılar da kendi kuyruk acılarını hatırlayıp bunu savunuyorlar.
    nolacak çocuk saçını boyasa? nolacak kulağına küpe taksa? senin hayatında ne değişecek. sikik.
    örften adetten gelenekten görenekten bıktık. saçın renginin disiplinle ne alakası var? belli ki anası babası sakınca görmemiş.
    sana ne lan sana ne?
    gençlik çürüdü sizin yüzünüzden.
    kendi çektiklerini unutup hemen şimdiki gençler lololo biz böyle miydik lalala? kes sesini az bi sus.
  • bu zihniyet insanlara farklı olmayı yada farklı davranmayı uygun görmüyor. en ufak bir aykırılığa tahammülleri yok. hesapta özgürlükçü fakat kökten şekilde bağnaz. sonra memlekette neden iyi tasarım ya da girişim oluşmuyor sorusunun cevabı burada gizli. sen çocuğunu kısıtlarsan senin gibi dar zihniyetli olur. sonrada amerika'ya bakarak imrenirsin.
  • saçma zorbalıktır.

yıllardır her kurum ve iş yerinde insanlar saçlarını boyatıyor. dövme dışında bildiğim kadarıyla her şey serbest. çocuğun saçını boyatması niye bu kadar rahatsız ettiyse artık.
hesabın var mı? giriş yap