şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkek kısmında yaşanan bir hadise bu. berbere gidilip güzel bir model kestirilir. saçlar yıkanıp fönlendikten sonra "tamam lan işte bu! tam bu şekilde istiyordum.." şeklinde bir iç ses peydah olur bünyede.

  sonrasında mutlu bir şekilde eve gelinir, ara sıra aynaya bakarak kişilik tatmini filan yapılır. sabah kalktığında ise o dünkü saçtan eser yoktur! ulan dün berberde alen delon gibi görünen ben; bugün afedersin ama götüm gibi görünmekteyimdir. ne yapsan ne etsen o berberdeki ilk kesildiği zamanki saç olmamaktadır. fön makinesini kafada gezdirmeler, bilmem ne marka şekillendiricileri saça sürmeler filan hiçbir işe yaramaz.

  o berber dayamasından mıdır nedir çözücem lan bu sorunu..

  edit: kadınlarda da varmış lan! meğersem evrensel bir yaraya parmak basmışım.
 • aynı sorun kılık-kıyafet bazında da yaşanır. paçaları ve dizleri saçma sapan şekiller almayan pantolon nihayet bulundu sanılır ama evde deneyince yine hayal kırıklığı, yine hüzün. tabii bu farklı bir başlık konusu ama çok üşendim aramaya da başlığı açmaya da.
 • türk gelininin düğün travması lan bu bildiğin.
  fotoğrafçıya gitmeden kuaföre geri dönüp yeni baştan saç yaptıran manyak bilirim ben...
 • tamamen ortamı aydınlatan ışığın renginden ve geliş açısından kaynaklanan durum. ben de çok sonraları anladım bunu; arkadan gelen beyaz ışıkta brad pitt gibisin, tepeden ya da aynanın üstüne monte edilmiş sarı renkli ışıkta ise ibrahim üzülmez oluyorsun bir anda. çok üzücü değil mi.
 • insanın henüz tam olmamış, olgunlaşmamış olduğunun bir göstergesidir.
 • berber ırkına özgü bi yetenek olan illüzyon sayesinde berberler bu yanılsamayı gerçekleştirirler. ben kaç kez eve gelince aslında saçımın hiç kesilmemiş olduğunu farkettim, allah bilir....
 • saçların kesilmesinden hemen önce, berberde sıra beklerken aynaya bakılması halinde de kendini gösterebilen ve evde verilen "vurdurayım 3 numaraya gitsin, bi boka benzemiyo böyle" kararından döndürebilen bi durum bu. evde aynaya bakarken saçma sapan bir görüntü sergileyen o saçlar, berberde bir anda "karizma kaynağı salaş saç" haline dönüverir nedense. kıyılamaz o saça o dakkadan sonra ve yanlardan hafif düzeltmelerle çıkılır berberden.
 • ulan konseptten midir nedir vardır böyle bir şey. kalkarsın koltuktan, elle saçlara son rütuşları atarsın. iyi oldu lan diye sevinirsin. eve bi gelirsin o güzelim saç dağılmış, bozulmuş, bok gibi olmuştur. basarsın kalayı. hayata küsersin.
 • berbere gelmeden önce son kez evde aynaya bakarsınız ve karşınızda bir kıllı lopez görürsünüz; berbere gelirsiniz ve o kıllar tüyler sizi berber aynasına baktığınızda dünyanın en yakışıklı erkeği haline getirmiştir sanki.

  nasıl bi aynasın her defasında insanı ikilemde bırakıyorsun amk.

  not: bu entry berberde yazıldı. mansur abi makineyi yeğenine vermiş sakalları kessin diye, şimdi onun gelmesini bekliyom dükkanda yalnızım doya doya bakıyorum kendime. televizyonda da çocuklar duymasın açık, sene 2007 falan galiba.