şükela:  tümü | bugün
109 entry daha
  • parfümün dansı nda kahramanımızın hükmettiği pagan ülkesinde kralın saçının beyazlaması uğursuz bulunur, yeni ve genç bir hükümdara yerini bırakmak üzere eski hükümdar idam edilirdi.
  • kimyasal içeren ürünleri kullanmak bu süreci hızlandırıyor diye düşünüyorum. 40 yaşındayım, 10 senedir saçlarımı boyamıyorum. değişiklik için birkaç kez uçlara ombre yaptırdım. şampuan olarak da en doğal ürünleri tercih ediyorum. şu an saçımda 5-6 tel beyaz saç var.

stresin ve kimyasal içeren ürünlerin süreci hızlandırdığı durum.
  • aklıma yunus'un şu sözü geldi.

saçımı beyaza boyayan hayat ressamının elleri kadar hafiftir tekmesi kaderin !!!
  • üzüntüden olabildiğini net bir şekilde gördüm. keko melanin sen iki gram strese de dayanamıyorsan sana ben ne diyeyim?
  • hz. ömer'in maaşlı çalıştırdığı bir adam varmış. tek görevi hz. ömer'e "ya ömer allah'tan kork, ölüm var" diye hatırlatma yapmasıymış. bir gün halife adama ,artık bu hatırlatmaya gerek kalmadığını söyleyince, nedenini sormuşlar. hz. ömer de "saçlarımda beyazlar gördüm, artık ölümü hatırlatacak başka bir şeye gerek yok" demiş.

tanım; kimilerine göre estetik kaygısı, kimilerine göre ölüm hatırlatıcısı durum.
  • bazı kültürlerde ölümsüzlüğü temsil ediyor sanırım, oyun sektöründe de sık sık kullanılıyor. ayrıca yaşlılık ile arttığı için de çoğu yerde bilgeliği temsil etmekte, bizim kültürümüzde ise ölümlülüğü temsil ediyor. aslında ölümden sonra yaşama inananlar için bu da bir ebedilik göstergesi olabilir ancak dünya hayatının gelip geçici olmasına daha çok vurgu yapıyor. bir nevi ayağını denk al, ölüm karşısında herkes eşit ve çaresiz demek gibi. kibarlık olsun diye çevreden sana yakışıyor, olgun gösteriyor iltifatları duyulsa da pek gerçekçi gelmiyor bana. ayrıca yaygın bilinen bir yanlışı açıklığa kavuşturmak istiyorum, beyaz saç dökülüyor!
  • eskiden türk filmlerinde üzüntüden saçın beyazlaması bana da hiç inandırıcı gelmezdi. hatta fatma girik’in sanırım oynadığı bir filmde öyle bir sahne vardı. çok acı çekmişti ve bir gecede saçının önü bembeyaz olmuştu. çocukluk ve cahil aklımla filmi izlerken gülmüştüm. “ ayy ne saçma ya, bir gecede beyazlatmışlar kadının saçını hahaha ” diye. kendimce filmin mantıksızlığını bulup eğlenmiştim. yıllar sonra tecrübe ederek öğrendim ki üzüntüden saç beyazlıyormuş. 30’uma yaklaştım saçımda 6,7 tel beyaz var hem de ön kısımlarda. ve üzüntüden olduğuna, eğer stresli dönem geçirmeseydim saçımın yapısında olmadığına eminim. hiçbir şey için değmiyor, gençlik geri gelmiyor. hiçbir şey için kendinizi deprosyonlara, triplere sokmayın. şükür etmek aptal insan işi sözlerine de kanmayın. bir şeyler yaşanacağı varsa da yaşanmalı, o an üzülmen gerekiyorduysa da o da bir tecrübe tabii ama çok uzatmayın o süreyi.
  • üniversite son sınıfta lisans tezi/bitirme ödevi hazırladığım dönemde (2016 bahar) başıma gelmiş olandır. daha öncesinde beyaz tel gördüğümü pek hatırlamıyorum. stresin etkisi büyük.
  • son zamanlarda bir artış sergilemektedir.

not: 29 spor
  • yirmili yaşlardayım, hayvan gibi beyazlıyor. babam 50'li yaşlarda tek tük beyazı var. geçenlerde bana "artık saçlarım beyazlasın istiyorum" diyor.
    bazı şeyler çok adaletsiz anlıyor musun?
6 entry daha