• kus ve goz vurmaya yarayan mermi yavrusu..
  • fişeklerin içindeki, fişekler patladıktan sonra, parçacık tasiri yapması esası alınaraktan yapılmış (genelde) demir bilyecikler.
  • saçmak fiilinin emir kip hali
  • sacmamak fiilinin emir kipinde ikinci tekil sahis cekilmis hali..
  • salak bir insanin ürettigi fikirlerin tümü
  • sozlukteki tum ba$liklarin altina yazilabilecek kadar sig bir yorum.. "bu konudaki fikirlerimi ifade eden cumleleri kurmayi beceremedim anca bunu diyebiliyorum"'un kisaltilmi$i..
  • candan erçetin'in son albümünde güzel bir parça
    "kendine iyi bak deme
    saçma
    elbet bakacaz lavuk" gibi süfer sözleri var
  • atilis sekli nedeni ile serpme de denilen, omuzun uzerinden savrularak atilan, acildiginda capi 1-2 metre olan ve altindaki kursunlar nedeni ile suya girince torba seklini alip, baliklari icine hapseden, genellikle kefal, gumus gibi kiyi baliklarini yakalamakta kullanilan kisa ag
  • kisilerin dogduklarindan itibaren gordukleriyle ve ogrendikleriyle gelisen mantiksal yapilarina uymayan durumlara, olaylara ya da gelisimlere verdikleri ad. "sacmalik" bakis acisina gore degisen bir durumdur. kopernik evrenin merkezi dunya degil dediginde de bu sacma olarak nitelendirilmisti.
  • 'süfer' olmasa da enteresan sözleri olan bir candan erçetin parçası.
    güneş her akşam batıp her gün doğuyorsa saçma maçma neden böyle şarkılar yazıyoruz peki candan diye de sormak istiyorum burdan kendisine.
    kendini küçültmeme gereği olarak da zordur realist candanlarla anlaşmak diyerek sormamış gibi yapıyor ve şarkı sözlerini ilginize sunuyorum:

bir sabah olsa
    binbir umutla
    güneş bile açsa
    açmaz, saçma

bir gece olsa
    zaman yolu hatta
    yıldız bile kaysa
    kaymaz, saçma

o son sözü duymak bile fazla inan
    iyi niyet değil, şefkat değil, nerden bu dil

(nakarat)
    kendine iyi bak deme