şükela:  tümü | bugün
  • matrix'deki insanların vücutlarındaki enerjiyle varlığını sürdürme ( ki o insanın yetişmesinde harcanan enerji ve efora , ışık olmadan daha karlı bin tane enerji üretim şekli olduğuna da dikkati çekmek gereklidir) saçmalığının tam anlamıyla göz önüne serildiği mindfields sahnesi.
  • matrixte trinity nin havada tekme koymazdan once goruntunun donup kameranin manasizca sahnenin etrafinda soyle bir donenmesi.
    "biz de bu efekti yapabiliyoz" dan ote hic bir anlam ihtiva etmiyordu.video klip mi cekmis film mi cekmis adam belli diil.
    (ama sonra ki sahnelerin superligiyle kendini affettirdi o ayri)
  • silvester stallone nin rambo 3 te okla helikopter avladigi
    rambo bir 50 metreden dusup olmedigi, tek basina t tipi sifir bilgisi olan tanki yonettigi...

raki de ise apolloyu dovdugu, mr.t yi dovdugu, ivan drago yu dovdugu, tommy gunn i dovdugu

sahneler
  • ama kim ne derse desin en sacma denilebilecek bir tane sahne bilirim ben sinemada tek bi agiz olup "hasssssiktir be oha" dedigimiz, o da goldeneye de james bond un dusmekte olan ucaga 'ucarak' yetisip kontrolu ele gecirip, daglara carpmaktan kurtardigi sahnedir.
    bak yine aklima geldi allah belalarini vere dedim butun yapim ekibine.
  • true liesda jamie lee curtis'in uziyi elinden düşürdüğü ve silahın merdivenden yuvarlanırken ateş alıp bissürü adamı öldürdüğü sahne.
  • kesinlikle james bodun golden eye i benim nazarimda olup olabilecek en sacma filmdir. filmde ucarak dusmekte olan ucaga yetisen 007, aynı zamanda sittin tane adamin kontrol ettigi bir t 72 yi moskova sokaklarinda mika hakinnen in subaruyu kullandigi gibi kullanmayi basararak senaristin vedahi ekibin yedi ceddine kufur edilmesine, "anunuza koyyim!" nidalarinin yukselmesine sebep olmustur.
  • final destinationda ölümün gençleri kovalaması.
    koskoca ölümsün kardeş bi kalp krizi geçirtiver.
  • star wars episode 1'da genç anakin skywalker'ın şans eseri uzay gemisini kontrol ederek ilk önce önündeki droidleri yoketmesi sonra uçarak hayvanlar gibi bir yıldız filosu savaşının arasından sıyrılarak "şans" eseri bir düşman gemisinin içine düşmesi ve bu geminin kalkanlarını yoketmek suretiyle bu gemiyi patlatması ve ardından kullandığı uzay gemisini tekrar kontrol ederek patlayan gemiden kaçması.
    gücü kullanıyo allah için.
  • dungeons and dragons'un ejderhalarin ucu$u di$indaki butun sahneleri .
  • çığlık 3'te sid'in üstünde kurşun geçirmez yelek olan adamı bıçakla öldürmesi... mümkün mü ki acaba ööle bişi? olmamalı sanki yaa... bilmiorum, kararsızım...