şükela:  tümü | bugün
  • saçmalama kelimesini kullanan kişinin size değer vermediğini anladığınız için kalbinizin kırılması durumudur.

açıklayayım: saçmalama, bir aşağılama kelimesidir, çünkü anlayış barındırmaz ve karşınızdakini suçlar, aynı zamanda da onun zekasını hafife alır niteliktedir. fark ettiyseniz “saçmalama”dan sonra genellikle bir açıklama gelmez. bunun sebebi şudur: değer veren kişi “fikrimce bu konuda bazı düşünce hatalarına sahipsin, bu durumun nedeni de muhtemelen geçmişten gelen şemaların, ancak bir de şu açıdan bakmayı deneyebilirsin” diyerek karşısındaki kişiyi hem incitmemiş olur, hem detaylı bir şekilde düşüncedeki hatanın üzerinde durur, hem de yol gösterici bir tutum sergiler; fakat değer vermeyen kişi “saçmalama” kelimesini kullanarak karşısındakinin kendini ifade etmesini keser atar, yani onu önemsemez.

açıkladığım nedenlerden ötürü bana karşı “saçmalama” kelimesini kullanan kişileri hayatımdan çıkarıyorum. yüzeyselliğe tahammülüm yok.
  • saçmalama’nın arkasından gelmesi yüzde yüz olan en aptal yerine konulduğunu hissettiren sözcük;
    ne alakası var.!
  • alınganlığı yaşam felsefelesi haline getirmiş eleştiri kaldırmayan bünyelerin savunduğu argümandır. saçmalama kelimesi zaman zaman gayet de sadece klasik bir eleştiri ve hatta şaka amaçlı kullanılabilecek bir kelimedir.
  • saçmalamayın aq olur mu öyle şey?

bir tespit.
  • saçmalama diyen insan genellikle (99%) az önce bahsedilen konuda yalan söylemektedir. klasiktir. karşıdakini adam yerine koymayanların kaçınma manevrasıdır. gönül meselelerinde kırar o kalbi. sözüne "saçmalama" diye başlayan sevgiliden uzak durunuz.