şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: saçmasalak)
 • bir çöp kutusu olarak hafiza sahibi olanlar için dizilmiş:

  saçmasapana uladım,
  beynimi bu sıvıyla buladım.

  gibi bir manimiz de mevcuttur.
 • eski bigün dersten çıktık, herkes acıkmış kantine girdik. ben çok düşkün deyilim, demek canım istedi hamburger aldım bi, yanına cola. bahçeye çıkalım dedik, çıktık. basamaklar var oturduk, etkinlik varmış ses sistemleri kurulmuş falan. oh oh pek güzel. lıkır lıkır cola pört pört mayonezli hamburger makamındayım. bikaç şarkı dinledik. bahçe kalabalıklaştı, herkes dans ediyor müziğe eşlik ediyor. eğlenceyi izliycem diye hamburger azalarak bitmek yerine elimde duruyor böyle. sonra bi grup çıktı, böyle ritmik bişey söylüyor, ben ayaklarımla ritme uyum şapıyorum, sonra sözlerine kulak veriyorum,
  coca cola
  madonna
  hamburgerinle
  defol.
  diyor. zamanı mı yani eheh. şarkının nakaratı bu. sağıma soluma bakıyorum, bi başımı çevirdim fakültenin sivil abisi tam arkamda dikiliyor. kırklarında bir adamdı, okulda onlarcası vardı ama, bu abimiz sükunetli duruşuyla olsun, sakin sakin bi o kadar feci izliyorum duruşuyla olsun, her fikirden öğrenci için daha bi makuldu sanki. böyle kutu kolamla burgerime bakıp hafif gülümsüyor. allaalla. sonra biri mikrofona yaklaştı se se birkiii bile demeden, böyle birden; '' şimdi devrim şehitleri için saygı duruşu'' dedi. yine bakındım şöyle, herkes ayağa kalktı, zaten ayakta olanlar yumruklarını kaldırdı. ben anlamaya çalışıyordum,insanlar donmuş gibiydi. bikaç saniye sihirli güçlerim olup olmadığı hususunu tahlil ettim, odaklanıp parmağımı şıklatmış olabilir miydim falan.
  biricik arkadaşlarıma, yaylılara ve değerli ekibime baktım , birinin elinde kahvesi, diğerinin kumpiri, öbürünün tostu. mel mel bakmaktalar. gözbebekleri hareket ediyor, zamanı durduramamıştım. filmler çok mu tesir ediyordu o vakitler nedir.
  birbirimize bakıyoruz arkadaşlarımızla. şimdi kalkıp saygı duruşunda bulunacak deyilim, milletin ben muazzam emperyalist besleniyorum diye bana dalacağı yok, ancak yinede öyle salak bi hava işte, komik.
  ahanda bu karede kaldım bebeyim. öyle saçmasapan, öyle saçmasapan, tam merdivenlerde yayılmış, elimde soğumuş burger ılınmış cola, saygı duruşu, sivil abi. uvv beybi, işte ne maceralar ne maceralar. gerçek bir serüven, adeta ruha işleyen bi anarşi. yaa ya.
 • (bkz: furkan eroğlu)'nun aranjesini üstlendiği ve emir şamur'un seslendirdiği 2016 hit parçası