• bugün çıkmış netflix in hint dizisi

izledikten sonra yorum yapacağım...

imdb
  • epey ses getireceğe benzeyen bir dizi. henüz izlemedim ama hindistan'ın nüfusunu biliyorum.
  • imdb açılışını 9.6 ile yapmış netflix dizisi. şişirme olduğu 10 kmden anlaşılsa da umutlandırdı açıkçası. ayrıca klasik bollywood sıçmığı değil, baya baya sert bir gerilim gibi duruyor.
  • içinde dans ve uzun bakışmaların olmadığı (seks, kan, alkol, kan var) bir netflix dizisi. özellikle geçmişte geçen kısımlar salman rushdie romanı gibi, gayet iyi. demek ki mesele konjonktür meselesiymiş, hintliler de fırsat verilince iyi dizi çekebiliyormuş.
  • ilk iki bölümü izledim, sağlam dizi. kafanızdaki klasik hint dizisi algısıyla hiçbir ilgisi yok.
  • gangs of wasseypur ve satya'dan sonra en iyiler listesine aldığım 3. hint yapımı

edit: gangs of wasseypur'un yapımcısıymış zati bunu da yapan. anurag kashyap
  • ilk bolumu itibariyle beni hayretler icinde birakmis hint dizisi. samimiyetle soyleyebilirim ki ilk bolumde oldukca dozundaydi gerilimi. bazi abarti ve sacma sahneler var gibi gorunse de, bu, hint kulturuyle ilgili olmali diye dusunuyorum.
  • ilk 3 bölüm beni fazlasıyla tatmin etti. baya baya iyi dizi lan
  • netflixte bulunan 8 bölümlük sezonunu 3 günde bitirdiğim ve gayet başarılı bulduğum hint dizisi.

tek sezon gibi başlamıştım ama bir veya birden fazla sezonu daha olacak gibi duruyor.

an itibari ile imdb puanı 9.3 olmakla birlikte bu puanı biraz yüksek bulduğumu söyleyebilirim.şaşırtıcı sahneleri ve uyandırdığı merak ile benim diziye puanım 8/10.
  • dans kareografisi, komik olmayan komedi sahneleri içermeyen, ince kadın vokalli olmayan hint yapımı dizi.

aslında değişik bir hikaye ilgi çekiyor gibi ama hintli algısını kırmak güç oluyor.

- ''iter koçibiy hosette!!''

gibi bir şey duyup ciyuvvv diye silah çeken kovalamaca sahnesine dönüşen flashbackler görünce hala garip geliyor ama izlenir.
hesabın var mı? giriş yap