şükela:  tümü | bugün
  • urgupte bulunan bir butik otel. pahali olmasina karsin verilen paraya degmekte en azindan bende oyle oldu. harika bir atmosferi vardir. atmosfer konusunda fikir sahibi olmak isteyenler web sitesine bakabilir:
    http://www.sacred-house.com/
  • "çarpıcı" etkiye sahip dekorasyonu ile sizi gerçek dünyadan koparabilecek güzellikteki kutsal ev...
  • 3 sene önce balayını geçirdiğimiz otel. hayatımda görüp görebileceğim en muhteşem otel diyebilirim. kendinizi gerçekten ortaçağda hissediyorsunuz. büyülü bir yer. hem dekorasyon, hem müzikler, hem kokular. her şey muhteşem. ikram edilen şaraplar, gül lokumları... geceleri odanızdaki şömine başında geçirilen zamanlar.. allahım sana geliyorum!

amma velakin tekrar gitme isteğim depreşmişti ki 2014'e kadar renovasyonda olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.
  • 22 odalı kapadokya'nın neredeyse yarısını satın almış olan dorak holding'e ait butik otel. 250 yıllık rum konağı renöve edilerek otele çevrilmiştir.

düşük sezon için fiyatları 900 tl/ gecelik civarındadır.

http://sacredhouse.com.tr/
  • bir eventçi olarak sayısız otel gezdim, kaldım, etkinik yaptım. hayatımda bu kadar güzel bir yer görmedim.

muhtemelen ülkedeki en güzel otel.
  • nnaz doğru söylüyor,kesinlikle hayatımda böyle bir şey ne gördüm ne duydum..olağanüstü,böyle bir şey olamaz.turan bey otelin kurucusu,adamın eşsiz bir vizyon ve yaratıcılık özelliği var.mimar olmamasına rağmen şaheser çıkartmış ortaya.kendinizi rüya aleminde hissediyorsunuz adeta,abartmıyorum.sonradan dorak holding'in büyük ortak olmasıyla sermaye konusunda sıkıntı ortadan kalkmış ve turan beye hayallerini gerçekleştir denmiş,o da böyle bir rüya otel yapmış.şubat ayında gittim,signature odalardan opium'da kaldım..aman allah'ım,içeri giriyorsun,hertaraf farklı bir detay,şömine akıllara zarar,eğimli bir yoldan girdiğin banyosu var,girerken elini taşın içindeki sensöre gösteriyorsun bitişik iki taş zincirlerle açılmaya başlıyor,sağda solda birsürü antika parça,içeri giriyorsun,tamamen bakır dökme bir küvet,lavabo,retro buzdolabı,klozet,vs inanılmaz.duştan iniyor ama yerdeki granitleri nasıl gizlediyse hiç farkedilmiyor,su yere düştüğü gibi anında akıp gidiyor.bar ve restoranın olduğu bölümü nasıl anlatayım,sadece otelin içindeki antikalar zaten servet değerinde.her odada ve spa'da marshall çanta amfi ve ipad var,muhteşem bir ses veriyor,özellikle havuz başındaki amfi ortalığı inletti.spa derken yine koca bir mağaradan bahsediyorum.havuzun içindeki melek figürleri,duş alırken üzerinde durduğunuz tek parça vişne mermer,o soyunma odaları,signature odalardaki detaylar...resepsiyon demeye bile utandığım o harikulade bölüm..neresinden başlasam,ne anlatsam eksik kalacak.bana göre iç mimari okuyan,halen mimarlık yapan,dekorasyon işiyle ilgilenen,hayatımda böyle bir otel de gördüm demek isteyen herkes gidip görsün.kalmasa da gitsin görsün,otelcilik sektörümüzün vardığı noktayla gurur duysun.bu otele gidenler,oteli gördükten sonra emeğe saygı için lütfen balondu,safariydi,dağ taş gezmeydi böyle boş işlerle uğraşmasın.kapatın cep telefonunuzu,alın kitabınızı,iki gün hediye edin kendinize,çıkmayın bir yere,oradan daha güzel bir yer emin olun yok,tadını çıkarın.odalar taştan oyma olduğu için kalorifer ve şomineye rağmen üşüdüğümüzü söyleyebilirim ama donmadık da.
  • bu otelde yaşamak için ruhumu satardım, öyle güzel.
  • bu otelde akşam yemeği yiyeceğinize gidin bir fakire yardım edin veya paraları uçak yapıp otelin pencereli odalarından aşşağı atın derim. gerçi her odasında pencere yok o da ayrı bir mesele.

2 kişilik akşam yemeği 400 tl olur mu demeyin. ikram edilen 2 kahve 50 tl olur mu demeyin. bunları derseniz dövmüyorlar ama sevmiyorlar da. bir de kışın giderseniz yün içlik alın çünkü ısınmıyor efendim burası.

turan bey'e saygı duyduk açıkçası. bu kadar mı güzel bir otel olur allahım yarabbim. otelin mimarisi o kadar güzel ki hac böyle olsa dindar bir adam olurdum. ama 2 kahve 50 tl olunca allaha sövdüm bu da buraya notum olsun sözlük.

tanım da yazayım hadi: çok güzel otel ama çakal işletme.
  • kapadokya ürgüp'tedir.internet gördüğüm kadarıyla şahane bir tasarıma sahiptir.
    250 yıllık bir rum konağında hizmet verir. tesiste avluya bakan güzel bir teras da bulunmaktadır.
    odalarında tarihi ve modern unsurlar güzel biçimde bir araya getirilerek eşsiz atmosfer oluşturulmuştur. antika mobilyalara ve taş duvarlara sahip odalarda görkemli şömineler ile en kaliteli banyo malzemeleri vardır. her birimde ev yapımı vişne likörü sağlanır.kısa zamanda gidip görmek istediğim yerler arasındadır.
    (bkz: sacred house)
  • 250 yıllık rum konağını ilmek ilmek işleyerek turan gülcüoğlu tarafından bambaşka bir dünyaya dönüştürülen nevşehir'in ürgüp ilçesi'nde yer alan butik bir otel.

otelin fiyatı ortalamanın üstünde ama en azından nevşehir'e gelenlerin bir şeyler yiyip içmesini öneririm.