aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • en başından beri dizideki en mutlu ve şanslı insan, derin’in annesi, koca parası yiyen gönül. başka işi olmasa bile sabah erken kalkarak koca parası yemenin hakkını veriyor. hani işim gücüm yok zaten, öğlene kadar uyuyayım, biraz tembellik yapayım evin içinde falan demiyor. her sabah eşiyle güzelce kahvaltısını yapıyor, sporuna, kuaförüne, alışverişine gidiyor, öğleden sonra eşiyle romantik film izlerken flört bile ediyor. 25 yaşında kızı var ama, genç kız gibi yaşıyor hayatı. kendi kızından mutlu bir hayatı var. akşam misafirlerini ağırlıyor. hem kendine bakıyor, hem kocasıyla mutlu, eh yediği para da anasının ak sütü gibi helal zaten :) hem eşini de aldatmıyor. valla hayat ona güzel. ne güzel, hep böyle mutlu olsun, derken, dünkü bölümde kızından yediği darbeyle biraz sarsıldı ama ertesi gün yine erkenden kalkıp güzelce giyindi, makyajını yaptı, kocasını kıvama getirdi, gitti kızının yanına, halledeceğiz sorunları dedi. hatta ‘haydi şimdi bana bir kahve yap’ bile dedi kızına. yahu, bu kız daha dün akşam sana hayatının tokatını vurdu, ne çabuk toparlandın da kahve istedin kızından diyeceksin ama diyemiyorsun. çünkü o gönül. çünkü o bir efsane. dedim helal olsun, işte gönül gibi olacaksın bu hayatta. ne kızıyla küstü, ne kocasını karşısına aldı. kahvesini içmeden de güne başlamıyor. efso gönül.
 • debe edit: kadin cinayetleri yanlis tercih degil, politiktir. tesekkurler.

  burda bencil bi pic var. az evvel anasina "siz babamla ayrilirsaniz ck mtsz olurm benm icn ayrlmyn ltfn" dedi.

  tamam bencil pic. anan uzuntuden kahrolsun, ama sen uzulme. buyudugunde de ceker gidersin, babanin zaten bir eli yagda bir eli balda, cocugunun rizkini falan da yemis. anan oyle senin icin kendini yesin, otursun oyle. bencil picimiz aman mutsuz olmasin.

  o sahnede yaradana siginip o pice oyle bir tokat atmak istedim ki, tokadin siddetiyle soyle 360 derece donerdi. sonra omuzlarindan tutup buyuk bir sefkâtle derdim ki "simdi daha iyi misin, nasilsin? daha berrak mi kafan?"
 • dizideki en gerçek karakter evli erkek cazibesine kapılan kezbanın annesi. sarı saçları, fırlak göbeği, kırmızı ruju, müteahit bir odun olan kocası, tek başarısı olan şımarık ve boş bir kızı, duruma göre vaziyet alması. türk orta sınıf sonradan görme müteahit karısı. kim yazmışsa eline sağlık.
 • sevgilisini defalarca tekme tokat döven, hayvan muamelesi yapan, itin kopuğun önde gideni olan selçuk karakteri için hem sözlük hem de twitter yıkılıyor an itibariyle.. neymiş? sevdiğine sadıkmış, güzel seviyormuş, ne olursa olsun kızın elini tutuyormuş vs vs..

  bayıldığınız selçuk'un hikayesinin devamını da ben söyleyeyim; kızla ilk bozuştuğu anda bu iş cinayete kadar gider. hani iki günde bir haberlerde gördüğümüz gibi..

  lafa gelince; kadın nereden bilsin adamın manyak olduğunu diye duyar kasmayı biliyorsunuz, ulan burada gözünüzün önünde hikayesi var, yine adama övgüler düzüyorsunuz? yeminle siz akıllanmazsınız..

  edit: daha mürekkebi kurumadı, kızı temize havale edeceğim derken kendi aşağı uçtu..
 • yalnız bu dizi götünü yayıp koca bekleyen genç kızlara parasını kazanan, güçlü kadının önemini öğretti. asya doktor olmasa şimdi manda boku gibi oturacaktı oturduğu yerde.. ama doktor olunca, mayış çok olunca sikerim topunuzu modunda hep.. bak kızıl kafalıya mert üstüne 4 kuma getirse susup onların kahvaltı masasını hazırlar.
 • volkan'ı derin'in ailesi kabul etti, kayınpeder maddi yardım falan etti, amerika değil istanbul'a falan gittiler diye düşünmüştüm fragmandan.

  hiç de öyle değilmiş. desteksiz, parasız, müflis bir şekilde amerika'ya gidip süper zengin olmuşlar. güya.

  ne alaka. hikayenin en boktan tarafı olmuş bu. türkiye'de tutunamayan, kabiliyetsiz, batık adamı amerika'da sikerler gibi geliyor bana. hele volkan gibi yarım akıllı bir avelse.
 • karısını aldatan volkan'ın gündeme oturan dilemmasını şöyle tanımlayabiliriz.

  volkan'ın düzgün, çocuğuna karşı sorumluluk sahibi, yakışıklı ve çevresi tarafından onaylanan, sevilen bir adam olması onun pokerface ustası gizli bir psikopat olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  psikopat demek sadece size filmlerde anlatıldığı gibi seri katil gibi bir olgu değildir.

  birçok insanda yalnızca psikoloji bilgisi olanların ayırt edebileceği bir sosyopati ve psikopati dürtüselliği belirgin ölçüde gözlemlenebilir.

  volkan karakteri narsistik yapısının baskınlığından dolayı karısından gizli boyundan büyük kirli ticari faaliyetlere girişebiliyor. bu faaliyetlerden karısının haberi dahi yok.

  volkan en yakınındaki dostlarına bile bir duygu beslemiyor. sadece -mış gibi yapıyor. acındırma fonksiyonuyla usta bir manipülatör gibi onlardan besleniyor.

  bu tiplerde superego tamamen devre dışı olduğundan ahlak, vicdan gibi kavramlar onlar için anlamsız birer soyut imgelerdir.

  volkan gibi pokerface psikopatlar yakın çevresince daima sevilirler ve hep neşeli görünürler. bu tiplemeler oldukça etkileyicidirler. ince ve kıvrak zekalarıyla diğer insanların ilgilerini anında üzerlerine çekebilirler. yalan bile olsa ikna kabiliyetleriyle sevilir hale gelirler ve insanları kendilerine inandırırlar.

  suçluluk duygusunun aslında hiç yerleşmemiş olması aslında bir insanın psikopati belirtilerinin en net göstergesidir. psikopatlar gerçek anlamda suçlu gibi hissedemezler. sorumluluklarını sürekli olarak reddederek yansıtma yaparlar.

  yani yakın dostuna "ikisini de aynı anda seviyorum" demesi yalanlar üzerine kurulan acınma fonksiyonun devreye girmesi ve sürekli mağduriyet hissiyatı ile beslendiği bir psikopati olgusunun tezahürüdür.

  hastane yöneten tıp fakültesi mezunu asil bir kadınla evli olup, aynı anda escort görünümlü popüler kültür müptelası, histerik, cahil, sarışın, eğitimsiz 20'lerinde leş bir üniversiteliye normal bir insanın aşık olabilme ihtimali yoktur.

  bu tipteki insanlarda libido-id üzerinden varlığını devam ettirdiği için ego ile olan çatışmada daima id kazanır. asil olan kadın sadece onun sömürebileceği bir kaynaktır rezervdir. id her zaman diğerini arzular. yani karısı ile sevgilisinin arasında kaldığı bir durum reel olarak yok.

  volkan gibi karakterler özellikle beyaz yakalılar diyarında plaza kaşarlarını ve diğer evli kadınları rahatlıkla manipüle edebildikleri gibi, manipüle ettikleri kadınları sürekli olarak acaba? değişti mi? değişecek mi? sorunsallarıyla başbaşa bırakır. bu uyaranlar savunma mekanizmaları zayıf kadınların bilinçdışını oldukça kurcalamaya yöneliktir ve yasak ilişkiyi de bu durum canlı tutar. bu tip manipülatörlerin %90'ı genelde evli olur. borsadaki tahtacılar gibi bir işlevsellikleri vardır. tahtayı hep tavanda kapatırlar.

  senarist nasıl bir karakter yaratmak istedi bunu bilmiyorum. oluşturulan bu karakterin net bir psikopat olduğunu söylemek yanlış olmaz.
 • çocuk: film izleyelim. sen ben babam...
  cansu dere iç ses: babanı sikiym
 • dünkü bölümden sonra asya’ya denmeyen kalmamış ne farkın var volkan’dan vs. volkan denen gevşekten hala farklı bir kulvarda asya. 2 yıldır yasak ilişki yaşayıp bir de kadını hamile bırakan, ailenin bütçesinden binlerce liralık mücevher alan, sevgililer gününde en güzel otellerde en güzel odaları ayarlayan, malvarlıklarında da katakulli çeviren, asya’nın son bir şans vermesine rağmen ötekinden ayrılmaya bir tarafı yemeyen ve son demlerini yaşayan volkan’ın hakettiği hiçbir sadakat yükümlülüğü olamaz artık. ortada bir aile de bırakmadı zaten.

  asya’nın yaptığı ne volkan’a ne de aileye bir haksızlık. asya’nın yaptığı sadece kendisine bir haksızlık olabilir. o kılkuyrukla yatmayı haketmiyordu çünkü asya. asya gibi güçlü ama duygusal da bir yanı olan, hem iş kadını, hem ev kadını, hem anne olan mükemmel karakter, kendi duygularını ve içindeki değerleri yaraladı ne yazık ki. bu tarz karakterler o anın vereceği huzursuzlukla yaşamaya mahkum olur ve kendini buna mahkum etti. tek haksızlığı da kendine o yüzden. ne volkan denen ibibik, ne de mert denen kılkuyruk hakediyor onu. umarım arkasından iş çeviren herkesi maddi-manevi en kötü şekilde batırır ve kendine herkesten uzak yeni bir hayat kurar.
 • karısını aldatmış ama bir şekilde evliliği devam eden erkeklerin kabusu olabilecek dizi. çünkü o kadın mutlaka evde bunu izliyordur. erkek de fare gibi odadan odaya kaçışıyordur. biz bekar erkekler ise doya doya derin'in memelere odaklanabiliyoruz.