aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
3260 entry daha
 • dizinin orjinal ve parası ödenen senaryosu biteli çok oldu. bir süredir türk senarist ya da senaristlerin yazarlığında devam ediyor dizi. uzattıkça uzatıyorlar, uzatmak için atılan her adım ise hikaye bütünlüğünü zayıflatıyor. hikaye zayıfladıkça oyuncuların performansı da düşüyor. özellikle asya karakterinin türk toplumuna gönderdiği ders niteliğindeki mesajları başarıyla ileten cansu dere ilk on bölümde oyunculuğu ile göz doldurup adeta ders verirken şuan neredeyse flash tv oyunculukları ile yarışıyor. dizi her anlamda kalitesiz bir yola girdi.

  artık tadında bırakılmalı ve hafızalarda yer edinecek bir kapanış yapmalı.
 • o değil de dizide asyanın fanı ismini bilmediğim manyak arkadaş bile ruh eşini bulmuş, o bile evlenmiş. ne güzel anlaşıyorlar. yaptıklarını yargılamıyor, aynı şeylerden zevk alıyorlar. hastalıkları bile aynı.ideal bir ilişkileri var. macera dolu. bir tek beni bulmuyor bu ruh eşi diye hüzünlendiren dizidir.
 • asya'nın eski hastası ve tuhaf eşi, korku filminde oynamalılar, korku filmindeki karekterler kadar ürkütücü ve korkunçlar.
 • teee ilk bölümlerde bir sahne vardı;
  asya, bir türlü yakasını bırakmayan volki tolki sorunsalı hakkında yaşlı kurt bir iş arkadaşıyla dertleşmişti. tecrübeli ihtiyar: "ya bırah yaa, 3 günlük dünyada uğraşma bunlarla, çek git başka bir yere, keyfine bak, başka hayat planları yap, bir b planın olsun bıdı bıdı..." temalı öğütler vermişti. ancak asya bu tavsiyeleri sanki "pes et" denmiş gibi yanlış anlayıp "kaçmış gibi olmak istemiyorum, pes etmeyeceğim, kalıp savaşacağım. hem çocuğum daha kundakta bebek *, yerini yadırgar, arkadaşlarından ayrılamaz, bla bla..." diyerek taca atmıştı.
  muhtemelen adamın alkol problemi olduğu için "bunun kendine hayrı yok, tavsiyelerini çok da sallamamak lazım, ben kendi bildiğimi yapayım." diye düşünmüş ve dinlememişti yaşlı kurdun sözlerini.
  asya'mız gayet zirvede bir insan modeliydi, kendini ispatlamak için savaşmaya falan ihtiyacı yoktu oysa ki. belki kendini zirvede görmediği için hâlâ daha didinmek istiyordu. ayrıca çok çabuk oyuna geliyordu. hain volki tolki asya'nın çocuk gibi hareket ettiğini biliyordu, ne denirse tam tersini yapmaya inat eden çocuk modeli gibi... bu nedenle asya'ya "git bu şehirden!" derken aslında onu kalmaya, boşa zaman ve enerji harcamaya, "pes etmedim savaşıyorum heyoo" diye avunurken çaktırmadan tükenmeye yönlendiriyordu. (bkz: manipülatör kişiliklerin tipik davranışları)
  derken üç vakit geçti...
  asya, kendi kendine yaşayıp görerek yaşlı kurdun tecrübe kokan tavsiyesine nihayet ulaşabildi. üniversite arkadaşı sinan'ın birlikte avustralya'da yaşama teklifine, sinan'a koala gibi sarılmaya sıcak bakmaya başladı.

  "akıllı insanlar başkalarının tecrübelerinden yararlanır, inatçı insanlar herşeyi kendileri denemek ister." john lubbock

  şu dizi şöylesi klişe bir sahneyle bitse çok datlu olmaz mıydı sevgili koalalar;
  ...
  asya, avustralya'da bir hastaneden akşam saatlerinde yine gayet şık ama monoton, ton sür ton renklerde değil de yaz renklerinde, rahat ve spor giysilerle çıkıyor... onu hastane kapısında bekleyen sinan'ın motorunun arkasına atlıyor... motor hızla gitmeye başladığında asya'nın boynundaki koyu mavi fular uçup kaçıp yola savruluyor... iki koala gün batımına doğru ufukta kayboluyorlar... sonra bir cockatoo gelip fuları alıp kaçıyorsdf...
 • annem seviyor diye mecburen izlediğim dizi
 • cavidanın dizisi yapılmalı
 • bu hafta yeni bolum yayinlamayacak olan dizi.

  oyuncularin bir kisminin covid-19 oldugu soyleniyordu... yeni bolum olsa da ne degisecek ki, sicti batirdi dogrusu senaristler... aldatma-guven, aile-cocuk dizisinden sacma bir polisiyeye cevirdiler son aylarda... ve oylesine sıkıcı, klise ve yetersiz ki... anca hate watch icin geliyorum.
 • burak sergen in entübe edilmesiyle bir süre izleyemeyeceğimizi düşündüğüm dizi.

  umarım en yakın zamanda eski sağlığına kavuşur. eski enerjisi ile onu ekranlarda yeniden görürüz
 • burak sergen'in yerine murat yıldırım adı geçiyor kulislerde. derin'in babası olarak.

  geçmiş olsun diyelim umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur dizi önemli değil.
 • polisler: lütfen bu bilgiyi kimseyle paylaşmayın
  tüm tekirdağ: d e r i n h a m i l e y m i şşşş

  bu volkan da hem skiyor hem ağlıyor nasıl iş anlamadım. kafana sokim volkan.
567 entry daha