şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yapılan bir araştırma sonucu yapılan bu önermeye göre zeki erkeklerin evrimden ötürü karılarını aldatma olasılıklarının zeki olmayanlardan daha azmış. sonuç olarak sadakatsiz erkeklerin iq'sunun düşük olması gibi bir durum ortaya çıkıyor.
 • kozmoloji üzerine ne zaman ders verilse, ben büyük patlamadan önce ne olduğunu sık sık sormuştum. önce’nin olmadığı, şüpheyle karşılanır. çünkü büyük patlama zamanın ortaya çıkışını sağladı, birşey ona sebep olmuş olmalıdır. fakat ‘neden’ ve ‘etki’ zamana ait kavramlardır. ve zamanın varolmadığı durumlara uygulanamazlar. bu yüzden soru anlamsızdır.

  ha, ne diyorduk? tamamen katılıyorum sadakat / iq korelasyonuna.

  evrenin genişleme hızı o kadar kritik bir noktadadır ki, big bang'ten sonraki birinci saniyede bu oran eğer yüz bin milyon kere milyonda bir daha küçük olsaydı evren şimdiki durumuna gelmeden içine çökerdi. zaten görelilik kuramı mutlak zamanı çöpe attı. bir çift ikizi düşünelim. diyelim ki ikizlerden biri dağın tepesinde yaşasın, ötekisi deniz yüzeyinde. ilk ikiz (yani dağın tepesinde yaşayan) ikincisinden daha çabuk yaşlanacaktır. yani yeniden karşılaştıklarında öbüründen daha yaşlı olacaktır. gen mühendisliginin iyi bir iş olduğunu söylemiyorum. ancak gelecekte, beğenelim beğenmeyelim, (gelecek yüzyıl ya da bin yılda değilse bile) önümüzdeki milyonlarca yıl içinde muhtemelen genetik olarak geliştirilmiş insanlar olacaktır
 • yakalandıklarında başlarına gelecekleri hesap edememe hadi başına geleni atlattı tekrar ederse daha beterini öngörememe halini düşük iq ya bağlıyorsak son derece mümkün saptamadır..
 • sadakatsiz erkeklerin değil de yediği nane ortaya çıkan, yakalanan erkeklerin iq'su düşük olur dense daha doğru olacak önerme.

  (bkz: götünüzden element uydurmayın)
 • pisirik bilimadamlarinin kilif uydurma cabasidir.
 • aldatıp yakayı ele verdiğinde bunu bahane olarak kullanacak milyonlarca erkeğin aramızda gezdiğini biliyor muydunuz?

  - hayvancan! hem de bizim yatağımızda!
  + açıklayabilirim karıcım!
  - açıkla bakalım hadi!
  + şimdi ben gerizekalıyım...
 • doğal tabi. iq'su yüksek olanları ele alalım. çocukları zeki diye zorla okutmuştur aileleri. okuyunca nolacak? anca beyaz yaka, kırmızı gravat (kalbini koru). eeee, adamda para yok, nası aldatacak? belki yakışıklıdırlar hani, ordan kazanabilirler. o olabilir. bilmiyorum. şimdi bi telefon açmam lazım. sabah işe gidiyorum falan dedi ama iq'lu, iq'suz, erkek milleti. boşta bırakmamak lazım.
 • erkeklerde hem yüksek iq'luyum hem aldatıyorum, yakalanmadığım için de ayrıca akıllıyım durumunu, itirafını ya da yalanını yaratan söylem.
 • yakalanmış erkeklere yapıştırılan yaftadır. bu bilimsel çalışmayı bize kazandıran sağolası aldatılmış bir bilim kadını olmalıdır. bu sayede
  evde kalmışlığın ve aldatılmışlığın aklınca yolunu bulmuştur... "bak şimdi neyi araştıracağım" akınından bir tanesi de aha işte budur..

  "editörün notu: kesinlikle bu araştırmaya göre iq oranım siz sadakatsiz erkeklerden yüksek olsada gerçek başka. gıptayla bakıyorum...

  (bkz: )iftira (bkz: )tatmin