şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • eski dilde; seyyidler...
 • emekli tuğgeneral adnan tanrıverdi tarafından kurulan bir "uluslararası savunma danışmanlık şirketi" (bkz: pmc)

  verdikleri "hizmetleri" şu şekilde tarif ediyorlar:

  "sadat a.ş. hizmet verilen ülkelere yönelik askeri tehdit değerlendirmesini yapar. bu değerlendirmeye göre, hizmet verilen ülkenin münferit veya dost ülkeleri ile ortak savunma imkanlarını tespit eder ve tehdide uygun olarak silahlı kuvvetlerini organize eder.

  sadat a.ş. hizmet verilen ülkelerin silahlı kuvvetlerinin harbe hazırlık seviyelerini denetleyerek tespit eder ve tespit edilen eksiklikleri giderme yönünde çözümler üretir.

  sadat a.ş. hizmet verilen ülkelerin silahlı kuvvetlerinin ihtiyacı olan siber savunma ve taarruz yazılımları konusunda danışmanlık yapar."

  http://www.sadat.com.tr/
 • yerli blackwater a benzeyebilecek bir kurum. web sitesindeki verilen egitimlere bakilirsa, organizasyonlarini tamamlayip, mevzuatlarini olusturduklarinda (turkiye icinde tsk harici hic kimse silahli-silahsiz askeri egitim su anda veremiyor. yasa var.) tum dunyada ordulari egitip, fatura kesebilirler. simdilik ozellikle musluman cografyalar secilmis. buradaki en onemli nuans ise yabanci muadilleri daha tecrubeliyken neden sadat? olacaktir. cevabi ise cok basit. dusuk maasli, hicbir sekilde sehit sayilmayacak ve sehit haberi olmayacak "ucuz" olu genc bedenler.
 • komşularımızla sıfır sorun diyenlerin, komşuda iç savaş çıkması için ordularını eğiten kuruluş. legal ergenekon. döktükleri kanda bulanmalarını diliyorum.

  ayrıca ortadoğu danışmanları abdurrahman dilipak'mış.

  muhtemelen alevileri katletmek için kurulan özgür suriye ordusu'nu eğiteceklerdir.

  http://www.medyatutkunu.com/…el-sivil-ordu-kuruldu/
 • "faaliyetleri yasa dışı olan şirket “arap baharı”yla rejimi değişen mısır, tunus ve libya'ya, “nizami”, “gayri nizamı” ve “özel harp eğitim” verme hazırlığında. ama, bu faaliyetin yasalarda yeri yok. şirket yetkilileri, bunun için ankara'nın mevzuat hazırlığında olduğunu söylüyor."
  http://www.gercekgundem.com/?p=508273
 • eğitim videolarında skorskiler, hücumbotlar, nakliye uçakları vs olan "güvenlik" (?) şirketi..

  sitelerinden, verdikleri eğitimlerin detaylarını okuyup vidyoları falan izlerken kendi kendime sordum:

  "tsk bu kadar mı zaafiyet gösterir oldu..? hiç olmazsa telif isteselerdi.. hani memleket dahilinde böylesi spesifik ve ancak orduya mahsus eğitimlerin verilmesine ses etmiyorlar, sat, sas ve özel kuvvetlerin eğitimlerinden aşırma videolar için telif isteyebilirlerdi.. onur ayaklar altında, bari 3-5 kuruş geçerdi oradan elimize en azından.."
 • parti devlet'in kontr-gerillası, ceberrut devlet'inki şeyedilince şeyolmuş.
 • varlığını sözlük sayesinde öğrendiğim oluşum. sözlükteki iddialara yanıtları varmış. vicdanlı sözlük yazarlarını temsilen cevap linkini ekliyorum. umursayan olursa...

  http://www.sadat.com.tr/…una-duyuru-15-07-2014.html
 • abdurrahman dilipak'ın da aralarında bulunduğu danışmanları şunlardır;

  http://www.sadat.com.tr/…mizda/danismanlarimiz.html

  bu işlerden biraz anlıyorsanız sırf internet sitesine bakarak bile hakkında bazı şeyleri gayet net görebileceğiniz oluşum. hedef bölgesi belli. dil seçenekleri ingilizce, türkçe ve arapça. komşularımızdan suriye'nin yabancı cihatçılarla yıllardır verdiği savaş ortada. libya'da olanlar ortada. bunları tek tek yazamaya gerek dahi görmüyorum, benim endişem türkiye.

  halk milisleri; tamam.
  polis gücü; tamam.
  askeri güç; hmm?
 • eğit donatın kağıt üzerinde legal, vicdanlarda illegal karşılığı. arap baharı adı altında yıkılan ortadoğu halklarını askeri açıdan yetiştiren firma. bir nevi iç savaş jeneratörü. "3 aya kalmaz sedet gider" diyenlerin sırt dayanaklarından biri. sanarsin ki tayyibin jitemi.

  ne dersen de elinde kalıyor.
395 entry daha

hesabın var mı? giriş yap