şükela:  tümü | bugün
 • eski dilde; seyyidler...
 • emekli tuğgeneral adnan tanrıverdi tarafından kurulan bir "uluslararası savunma danışmanlık şirketi" (bkz: pmc)

  verdikleri "hizmetleri" şu şekilde tarif ediyorlar:

  "sadat a.ş. hizmet verilen ülkelere yönelik askeri tehdit değerlendirmesini yapar. bu değerlendirmeye göre, hizmet verilen ülkenin münferit veya dost ülkeleri ile ortak savunma imkanlarını tespit eder ve tehdide uygun olarak silahlı kuvvetlerini organize eder.

  sadat a.ş. hizmet verilen ülkelerin silahlı kuvvetlerinin harbe hazırlık seviyelerini denetleyerek tespit eder ve tespit edilen eksiklikleri giderme yönünde çözümler üretir.

  sadat a.ş. hizmet verilen ülkelerin silahlı kuvvetlerinin ihtiyacı olan siber savunma ve taarruz yazılımları konusunda danışmanlık yapar."

  http://www.sadat.com.tr/
 • yerli blackwater a benzeyebilecek bir kurum. web sitesindeki verilen egitimlere bakilirsa, organizasyonlarini tamamlayip, mevzuatlarini olusturduklarinda (turkiye icinde tsk harici hic kimse silahli-silahsiz askeri egitim su anda veremiyor. yasa var.) tum dunyada ordulari egitip, fatura kesebilirler. simdilik ozellikle musluman cografyalar secilmis. buradaki en onemli nuans ise yabanci muadilleri daha tecrubeliyken neden sadat? olacaktir. cevabi ise cok basit. dusuk maasli, hicbir sekilde sehit sayilmayacak ve sehit haberi olmayacak "ucuz" olu genc bedenler.
 • komşularımızla sıfır sorun diyenlerin, komşuda iç savaş çıkması için ordularını eğiten kuruluş. legal ergenekon. döktükleri kanda bulanmalarını diliyorum.

  ayrıca ortadoğu danışmanları abdurrahman dilipak'mış.

  muhtemelen alevileri katletmek için kurulan özgür suriye ordusu'nu eğiteceklerdir.

  http://www.medyatutkunu.com/…el-sivil-ordu-kuruldu/
 • "faaliyetleri yasa dışı olan şirket “arap baharı”yla rejimi değişen mısır, tunus ve libya'ya, “nizami”, “gayri nizamı” ve “özel harp eğitim” verme hazırlığında. ama, bu faaliyetin yasalarda yeri yok. şirket yetkilileri, bunun için ankara'nın mevzuat hazırlığında olduğunu söylüyor."
  http://www.gercekgundem.com/?p=508273
 • eğitim videolarında skorskiler, hücumbotlar, nakliye uçakları vs olan "güvenlik" (?) şirketi..

  sitelerinden, verdikleri eğitimlerin detaylarını okuyup vidyoları falan izlerken kendi kendime sordum:

  "tsk bu kadar mı zaafiyet gösterir oldu..? hiç olmazsa telif isteselerdi.. hani memleket dahilinde böylesi spesifik ve ancak orduya mahsus eğitimlerin verilmesine ses etmiyorlar, sat, sas ve özel kuvvetlerin eğitimlerinden aşırma videolar için telif isteyebilirlerdi.. onur ayaklar altında, bari 3-5 kuruş geçerdi oradan elimize en azından.."
 • parti devlet'in kontr-gerillası, ceberrut devlet'inki şeyedilince şeyolmuş.
 • rus yapımı tank tamir edebilen arapça bilen personel arayan ayrıca keskin nişancılık eğitimi gibi eğitimler veren bir garip şirket.

  sitenin kendisinden belki kaldırılır diye caps bilem aldım;

  https://twitter.com/…etwt/status/434301038607093760

  bu tank tamircisi arapça bilen elemanlar nerede çalıştırılacak diye ister istemez merak ediyor insan. rus yapımı tankların bolca kullanıldığı arapça konuşulan ülkeleri düşünüyorum.

  mesela bu ülkelerden biri olan ve kan okyanusunda yüzen suriye geliyor aklıma.

  geçen sene bu şirket hakkında chp'li milletvekilinin verdiği soru önergesini ve ona verilen tek cümlelik cevabı düşünüyorum. aklıma blackwater geliyor sturmabteilung geliyor. daha neler neler geliyor.

  latimer sonumuzu hayretsin.
 • varlığını sözlük sayesinde öğrendiğim oluşum. sözlükteki iddialara yanıtları varmış. vicdanlı sözlük yazarlarını temsilen cevap linkini ekliyorum. umursayan olursa...

  http://www.sadat.com.tr/…una-duyuru-15-07-2014.html
 • hep mağduriyet, yine mağduriyet! bu şirketi kuranlar namaz kıldıkları için tsk'dan atılmışlar. ben demiyorum, kendileri diyorlar: zulüm

  "ışid'e yardım etmiyoruz" demişler. ben bilmem yardım edip etmediklerini ama zaten kim açıklar ki bunu? ha ışid ha öso, ne farkeder? al birini vur ötekine!

  biri de çıkıp demiş ki; "sözlük sayesinde öğrendim". hassiktir amk! belli ki şirketten biri.