şükela:  tümü | bugün
 • günaydın, sen miydin gelen gibi şarkıları da var. favorilerimi daha koymamışlar ama başlangıçları da güzel olmuş. yolları açık olsun.
 • bestelerini akustik olarak youtube kanalında paylaşmaya başlayan, adı gibi sade’ce bi grup. klibinden anladığım kadarıyla sahiden emek var. slow müzik dinlemeyen ben bile mış gibi’yi dinlerken daldım gittim. şarkının konusu baya bi hayattan.. kızın naif sesi, sözlerin derinliği, aradaki değişik sololar. böyle naif gruplara ihtiyac vardı iyi oldu.

  grubun şarkılarını yazan ve ritim gitar çalan yunus candan ile tanışıyorum. devamlı kelime esprisi yapan, komikli ve normal şarkılar üreten değişik bi herif. gruptan önce şarkılarını dinleme şansım da olmuştu ve neden patlamadığına anlam verememiştim. (hele bi sapiens vardı, o çok iyiydi) o zaman da sevmiştim ama ses olarak çok yeterli değildi. büşra’nın vokal olarak katılması, yıllardır tanıdığı evren abisinin de müzikal desteğiyle şarkılar ete kemiğe bürünüp şahlanacak ilk klipten anladığım kadarıyla.

  ekip tam olarak şu : yunus candan (ritim gitar, besteler) , büşra öndeş (vokal), evren gökdemir (solo gitar)

  yollarınız açık olsun güzel insanlar. sade’ce dinliyoruz!

  link'ler;
  youtube: https://www.youtube.com/…kbvc8lh-unx83e74a/featured

  ınstagram: https://www.instagram.com/sadeceband

  facebook: https://www.facebook.com/sadeceband
 • yaklaşık bir saat öncesinde keşfettiğim ve çok güzel şarkılar yapan şahane grup. şu ana kadar sade'ce iki besteleri youtube üzeriden yayınlanmış durumda.