*

şükela:  tümü | bugün
  • bu evlilik ve nafaka denen olay bildiğin keriz silkeleme yöntemine dönüşmüş. acilen emsal kararlar çıkmalı ve imzayı attktan sonra boşandığın an nafaka ödeyeceksin saçmalığı son bulmalıdır.

"nikâhtan sonra yüz yüze gelmediği eşinden gelen boşanma tebligatı ile büyük şok yaşayan genç, mahkemede bir kez daha yıkıldı. bir gün evli kaldığı eşine ayda 500 lira nafaka ödemesine karar verildi."

http://www.hurriyet.com.tr/…ari-akil-almaz-40761329
  • gun gecmiyor ki yeni bir gune nafaka haberleriyle baslamamis olalim.

buyrun haberin linki.

http://www.hurriyet.com.tr/…ari-akil-almaz-40761329

"
    nikâhtan sonra yüz yüze gelmediği eşinden gelen boşanma tebligatı ile büyük şok yaşayan genç, mahkemede bir kez daha yıkıldı. bir gün evli kaldığı eşine ayda 500 lira nafaka ödemesine karar verildi."

sunu da eklemek isterim, turkiyede yasamiyorum ve daha once evlenmedim. nafakadan dilim yanmadi ama bu olayi garibanlari kandirarak gecim kaynagina donusturerek cingenelik yapan insanlar ve kanunlara tepki gostermenin vakti gelmedi mi ?

edit ; toplantida goz ucuyla bakabildim habere , eksi sozlukte paylasmak istedim fakat eksiye girisim engelli. yazmaya da vaktim yok. kopyala yapistir bastim gectim. kabul baslik olmamis ahah
  • (bkz: sen öğeleri ver cümleyi biz kurarız)

edit: sadece 1 gün evli kaldı ve nafaka şeklinde türkçe olmayan bir başlıktı. çeviri yapılmış.
  • aslında başlık doğru açılıp taşak malzemesi olmasaydı çok ciddi bir haberdi.
    neyse sağlık olsun.
  • neden bu başlığı ciddiye alarak yazdım bilmiyorum ama;
    ağlak nafaka argümanlarınızı geçiniz efendim. adam dolandırılmış işte. dolandırıcılık hikayesi bu, nafaka davası değil.
  • öncelikle:
    (bkz: format)

naçizane bir fikrimi dile getirmek istiyorum. sevgili feminist arkadaşlar, böyle vakalarda herkesten önce sizin sesiniz çıkmalı bence, çünkü bu olaylar herkesten çok sizin davanıza zarar veriyor. en iyi ihtimalle bu olayın araştırılması, incelenmesi için kamuoyu oluşturmak gerekir, ki böyle haksız olaylar bahane edilerek size saldırılmasın. kadın-erkek eşitliği ekseninde olduğu sürece yaptığınız şeylere destek vermeye her daim hazırım, ama sizin önce "bizim davamız/derdimiz/meselemiz bu değil. burada kadın haksızdır" demeniz, böyle fırsatçılardan/dolandırıcılardan kendinizi net bir şekilde ayırmanız gerekiyor. zaten olay araştırıldığında erkeğin yalan söylediği gibi bir bilgiye ulaşırsanız da eliniz güçlenir.

haklı bir davanın peşinde olan insanın haksızlıkla, kötü örnekle işi olmamalı. bu, erkeklere ya da ataerkil düzene karşı kazanılmış bir zafer değil, kadınların haklı davasına bulaştırılmaya çalışılan bir pislik, bu dava bahane edilerek yapılan bir dolandırıcılıktır.