588 entry daha
  • dünyada üretilmiş en aptalca cümlelerden biri.

aktivite miktarı arttıkça alınan besin miktarının artması gerektiği gibi; gün içinde daha aktif olan kişi daha çok uykuya ihtiyaç duyar. vücudunuz kendi ihtiyacınıza göre yeterince uyku aldığı zaman sizi uyandırmaya programlıdır, isteseniz de gereğinden fazla uyuyamazsınız zaten (uyku hapları gibi harici faktörleri abartmadığınız sürece tabi).

uyku boş geçen zaman değildir; vücudun kendini tamir etme metodudur (bkz: karbonfiber misin pezevenk). ihtiyacınızdan az uyursanız bağışıklık sistemi zayıflar, hastalıklara daha kolay yakalanır daha zor atlatırsınız ve daha erken ölürsünüz. ihtiyacınızdan az uyursanız kırışıklıklarınız çıkar, yaşlı gösterirsiniz hatta hızlı yaşlanırsınız. ihtiyacınızdan az uyursanız dikkat bozukluğu, denge bozukluğu, asabiyet, hafıza kaybı, tansiyon, diyabet, depresyon, sekse ilgisizlik, kondisyon, kilo alma ve kalp sorunları yaşarsınız. ani duygusal geçişleriniz olur ve bu yüzden çevreniz tarafından daha az sevilirsiniz.

bir de kaliteli uyku/kalitesiz uyku meselesi var, bu uyuduğunuz ortamla (gürültülü aydınlık nemli sıcak olmamalı), uykunun düzenli olup olmamasıyla, yatmadan önce yenilen yemekle vs vs alakalı ona girmiyorum şimdi.

neyse işin özeti uyku hayatta kalmak için ihtiyaçtır, sadece aptallar onu önemsizleştirmeye çalışır.
  • ben 10saat uyuduğum için beni ilgilendirmiyor
  • ben 12 saat uyurdum bazen yazları.
    (bkz: o zaman ben neyim?)
  • bazı kitaplar desinler ki kitap yazdım ben demek için yazılmıştır. kitabın adı bilinip içeriği bilinmeyen kitaplar satılmayan kitaplar serisine katılacaktır.
    bu arada bazen 16 saat uyuyorum bazen 2 saat bazen 54 saat uyumuyorum, bedenin belli bir saat ile şarj olmaya ihtiyacı varken ruhun şarj olma süresi belli değildir.
  • 12 yaşında falandım okuduğumda o zaman mantıklı gelmişti. şimdi gelmiyor
  • benim gibi günde 2 saat uyuduğunda da aptal gibi oluyorsun.

ne değişti şimdi.
  • şu anda karşımda duran kitaptır . yazarı erdal demirkırandır. potansiyeli yüksek , kişisel gelişim konusunda başarılı kitaplara imza atmıştır. pazarlama ve satış konusunda güzel fikirleri vardır. severek okuduğum kitapları fazladır. kitabın içeriğini özetlemek tatmin etmez , okunması gerekir.
  • kimse kusura bakmasın ama saçmalıktır.
    ki yatakta çok iyiyimdir bir bıraksalar 13 14 saat uyurum
  • erdal demirkıranın kaleme almış olduğu kitap. okudum şayet katılmıyorum, nedenleri de yazmak isterdim fakat uzun geldi, merak eden yazarlar mesaj kutumu yeşillendirsin iki sohbetin belini kıralım.
1817 entry daha
hesabın var mı? giriş yap