şükela:  tümü | bugün soru sor
  • modern görünümlü yobazların, anadolu halkına "çomar" sıfatını takanların, özgürlüğü sadece kendi hayatlarının bir parçası olarak kabul edip diğerlerinin yaşam haklarına karşı çıkanların, yıllarca bazı kızların üniversite kapılarından ağlayarak dönmelerine neden olanların gözleri kapalı oy verdiği partilerdir.
    yazık ki hem kendilerine hem de ülkeye zarar verdiklerinin farkında değiller. üstelik savundukları partinin başında bir adet koltuk sevdalısı dururken..
  • olmayan partidir. sadece aptalların oy verdiği bir parti ben görmedim, duymadım, dünya hiç bir zaman olduğunu işitmedim fakat bir grup akıllı kişinin aptalları sömürdüğü ve sayesinde cebini doldurduğu bir çok parti gördüm. hangi partinin tabanında daha çok aptal olduğunu öğrenmenin yolu, parti içinde ki akıllıların ne kadar zenginleştiği ile doğru orantılı. şimdi sizde rastgele bir parti seçin (türkiye'den değil) sonra lider ve yakın kadroların nasıl zenginleştiğini ölçün. sonuç her zaman doğru çıkar.

    diğer bir kaç unsurda eklenebilir, yönetilen ülkenin ekonomik durumu, siyasi durumu, sosyal durumu, halkın psikolojisi falan. türkiye'de böyle bir parti varı bilemem, dediğim testleri hiç yapmadım. isteyen yapsın.
  • hdpkk

    bu arada hoca sen politika yapma bokunu çıkarıyorsun.