şükela:  tümü | bugün
 • her ne kadar "kizdan arkadas olmaz" kanısı mevcut olsa da varlığı şüphe götürmez insandır. bazılarının normal kız arkadas olarak adlandırdığı, ne eğlenilecek, ne evlenilecek*, ne de sevgili olunacak kızdır bu. ya arkadaşın sevgilisi, ya sevgilinin arkadasıdır, ya tipsizdir, ya inektir, ya biraz kıldır tüydür, falandır felandır ama zararı da pek dokunmadığından belki işe yarar diye arkadaslık cebinde tutulur. varlığıyla yokluğu ancak acil ihtiyaç durumlarında belli olur. etliye sütlüye dokunmadan etinden sütünden faydalanılır izin verdiği ölçüde. zaman zaman kendisine gösterilen tamamen çıkarsal, pardon arkadaşsal ilgiyi yanlış anlayıp yakınlaşacak, hoşlanacak kadar saftirik çıkarsa da hemen "ben seni sadece arkadas olarak seviyorum" cümlesiyle uzaklaştırılabilir. arkadaştır, candır, can simididir; zekiyse bir şey danışılır, becerikliyse yardım istenir, hamaratsa böreği çöreği yenir, durumu uygunsa baskasına ulaşmak için basamak olarak kullanılır *, inekse not istenir, arabası varsa arabası istenir ***. velhasıl kimi zaman erkek arkadas, kanka, badi hatta tabiri caizse abartılıp enayi yerine konan kişi olur. sonra da baska bir ihtiyaç anına kadar yeniden unutulur, ama hissettirmeden.*
  - sizin sınıftaki pelinsu nun erkek arkadası var mı?
  - ?
  - hadi ama biz arkadas değil miyiz kızım, yap bi güzellik.
  - !
 • erkek muhabbetlerinin arasında kaldığında ya da ortamda küfür edilidiğinde "ıyyy yivrançsınızzz" demeyen kızdır. yeri geldi mi futbol muhabbetine giren, yeri geldi mi bilgisayar oyunlarından konuşabilen, derdiniz olduğunda dinleyen ve üstüne yardımcı olmaya çalışan kızdır. böyle bir kız, arkadaşınken onu sevgili yapıp 1-2 ay için tüketmek istemezsin tabi.

  yalnız gün gelir bu kızcağız 10 tane erkekle kanka muhabbetine girmişken 11. erkeğe aşık olur; ama ne yazık ki o 11. erkek de onu "sadece arkadaş olunan kız" olarak görür. zavallı kızcağız da kaderine razı olmak zorunda kalır.
 • aşk yapıldığında sevgiliden daha çok zevk veren kızdır.

  yo yo bunu ben demiyorum, istatistikler söylüyor. konudan uzaklaşmak icap ederse, dünyanın dört bir yanındaki 1415 erkek üzerinde yapılan araştırmaya göre en zevkli sex;

  sevgiliyle diyenler: yüzde 18
  one night stand diyenler: yüzde 21
  sadece arkadaş olunan kız diyenler: yüzde 33
  sevgilinin en yakın arkadaşı diyenler: yüzde 25
  elle diyenler: yüzde 32

  olarak belirlendi.

  araştırmanın sonucunda yüzde 129'a ulaşılma sırrı henüz açıklanamazken, uzmanların konuyla ilgili dile getirdikleri, "küsüratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. kıçından istatistik yapma. geyik yaparken istatistik vermek. istatistik vererek dolduruşa getirme" gibi söylemler, araştırma sahiplerini zor durumda bırakmıştır.

  iddialara göre bu araştırma yapılırken, deneklere ayrıca, 'baldız baldan tatlıdır' seçeneği sunulmuş, fakat yayınlanan sonuçlar arasında bu yanıta yer verilmemiştir. hatta baldızın baldan tatlı olduğunu söylenlerin oranının yüzde 42'ye kadar ulaştığı rivayet olunmuştur.
 • kaybedenin allahidir.
  cilve yapmayi bilmeyen, "longudu hongudu" kizlar guruhunun pek ba$arili bir temsilcisidir. yalan soylemez, hayvandir, dogal duygulariyla davranir.
  erkek insanlari bu kiza "oaaah kanki ya benim gotumde kil dondu biliyon mu", "hocaam ya $u kizi goruyon mu bunun memeleri gecen yaz na bu kadarcikti, kivama gelmi$ bu bababa" gibi muhabbetler yapar.

  ayrica, tabu oynarken kendisi "cilve" kelimesini anlatmaya cali$irsa, ortamdaki insanlarin kelime tahminleri; "dovmek", "dovuyosun", "sava$", "kavga" gibi cevaplar olur.

  sari rofle yaptirsa bile kaybeder, o derece yani.
 • insana kız ayarlayacak kadar yakın olunan kızlardır. yanında rahat hareket edebilirsin. bazı zamanlarda erkek arkadaşlardan daha iyidir. ayrıca karşı cinsi tanımak hatta ve hatta anlamak için sahip olunası varlıklardır.
 • makyaj, röfle, fön, topuklu ayakkabı, küfürsüz konuşma gibi şeylerin, bir iki saattir tanıdığınız karşı cinsin "naber lan hödük" diye hitap etmesini engellememesine neden olan lanetin etkisindeki kız.
 • arkadaşlarının yanında her daim bir manatee hayvanıdır.

  (bkz: the mermaid theory)
 • şu hikayede bahsi geçen "bacı"* olabilir bu;

  (bkz: yaran kişisel iletiler/#25843039)