şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyeti'nin vergi ödeyen bir vatandaşı olan şahsımın suriyeli sığınmacılara haykırışı.
  • "abi ben suri, esat bum bum! bir sigara var?" cümlesini duymaktan bıkmış,

duvarlara arapça yazılar yazılmasından rahatsız olan, (türkçe yazılardan da rahatsız oluyorum ama bilmediğim dildeki yazılar daha fazla rahatsız ediyor)

telefonlarından yüksek sesle arapça şarkı dinleyerek dolaşan 5-6 kişilik gruplardan korkan,

hızla çoğalmaları nedeniyle ülkenin demografik yapısının bozulacağından endişe duyan,

türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının isteğidir aynı zamanda.
  • yapılması için geç bile kalınan kampanya.

ırkçı ya da mülteci düşmanı değilim, ama savaş bahanesiyle sığındığın ülkenin amına koyuyorsan, üstüne bi de bayramda ülkene gidip ölmeden dönebiliyorsan demek ki ülken yaşayabileceğin kadar güvenlidir değil mi? e yallah kendi ülkenin amına koy o zaman.
    zaten ülkesini savunmak yerine kaçıp 47852 çocuk yapıp o çocukları da dilendiren genç ve sağlıklı erkeklerin neden mülteci olarak kabul edidiğini hiçbir zaman anlamadım.
    çocukları ve kadınları alalım tamam, ama eli silah tutacak koşullara sahip adamlar buraya karısını sikip 9 ayda bir çocuk yapmaya gelmesin bi zahmet.
    her üst geçitte 3-4 tane suriyeli dilenci var, akşamları götümü kesecekler diye ekstra korkuyorum.
    zaten tehlikeli bi ülkeydik, iyice boka battık.
    kaldı ki, kendimizi doyuramıyoruz ama suriyelileri çok güzel duyuruyoruz. niye?
    bayramda gülüp eğlenerek ülkesine giden hiç kimseyi sınırdan geri almamalıydık zaten.
    savaşa bayram molası mı verilir amk?
  • (bkz: godwin kanunu)
  • kendimi bildim bileli ırkçılığa karşı bir insanım ama bu ırkçılık değil...
    sen 2 kuruşla kıt kanaat geçinmeye çalışırken adamlar çalışmadan savaş mağduru ayaklarına geçinip gidiyorlar. kimse kusura bakmasın her gün bindigim metrobüs durağında milyon tane dilenci suriyeli görmekten yıldım keza onlarla baş etmeye çalışmaktan ifrit oluyorum!

yıllarca yaşadığım mahallem suriyeli göçünden sonra guvenilirligini yitiriyor,

arkadaşımın çalıştığı okul müdürü baş edemedikleri suriyeli öğrencisine dokunulmazlığı olduğu için işlem yapamıyorsa kusura bakmayın burda bozulan düzene, kullanılan ayrımcılığa, oy kurnazciligina biraz da sesimiz çıksın.
  • ırkçılık damgası yemekten korkan çoğu insanın destek vermeye çekindiği haykırış.
  • bu akşam bir kez daha buradan haykırdığım slogan.
  • ırkçılık olmayan, vergisini veren ve daha makul koşullarda yaşamak için kendini yırtan bireylerin pekala savunabileceği durum. başlık sert ama mevzu aynı.

metro girişlerinde, beşiktaş yolunda baya kadrolu dilenciler var ya her gün aynı yerdeler aynı kartonette aynı yazı, bir de aynı terlikle geziyor mesela. iki aydır aynı yırtık terliği giyiyor. boğaz doyuruyordur ihtiyacı vardır tamam ama aynı acıtasyonu yaratan o giysilerden kurtulmamasının ve iş aramıyor oluşunun başka açıklaması yok yani. ömrü billah dilenecek o, alışmış, başka bir yol da arıyorsa da tüm gün o sokakta aynı yerde mendil açarak olmayacak o.

bundan 500-600 sene öncesinin "imparatorluk" refleksleriyle yardım yapacaksın, yap. ama bi de bak yani sen "cihan imparatorluğu" değilsin, burnunun ucunda neler dönüyor, höd diyemiyorsun...

su alan gemiye gereksiz mürettebat almaktan başka bir şey değildir. suda çırpınan birini gördün al gemiye ama en yakın karada bırakman lazım.
  • destek verdiğim kampanya. bizim ülkenin sapığı supuğu, gaspçısı hırsızı, keseni biçeni yetiyor bize. ithal sosyopat istemiyorum. yallah suriye'ye!

not: her bayramda yüzbinlerce sığınmacının haftalarca tatil yaptığı suriye'de kimse tehlikeden, savaştan vs bahsetmesin bize.