şükela:  tümü | bugün
  • yapılması için geç bile kalınan kampanya.

ırkçı ya da mülteci düşmanı değilim, ama savaş bahanesiyle sığındığın ülkenin amına koyuyorsan, üstüne bi de bayramda ülkene gidip ölmeden dönebiliyorsan demek ki ülken yaşayabileceğin kadar güvenlidir değil mi? e yallah kendi ülkenin amına koy o zaman.
    zaten ülkesini savunmak yerine kaçıp 47852 çocuk yapıp o çocukları da dilendiren genç ve sağlıklı erkeklerin neden mülteci olarak kabul edidiğini hiçbir zaman anlamadım.
    çocukları ve kadınları alalım tamam, ama eli silah tutacak koşullara sahip adamlar buraya karısını sikip 9 ayda bir çocuk yapmaya gelmesin bi zahmet.
    her üst geçitte 3-4 tane suriyeli dilenci var, akşamları götümü kesecekler diye ekstra korkuyorum.
    zaten tehlikeli bi ülkeydik, iyice boka battık.
    kaldı ki, kendimizi doyuramıyoruz ama suriyelileri çok güzel duyuruyoruz. niye?
    bayramda gülüp eğlenerek ülkesine giden hiç kimseyi sınırdan geri almamalıydık zaten.
    savaşa bayram molası mı verilir amk?
  • ilk tekmeyi atanın heykelini dikerler.
  • kendimi bildim bileli ırkçılığa karşı bir insanım ama bu ırkçılık değil...
    sen 2 kuruşla kıt kanaat geçinmeye çalışırken adamlar çalışmadan savaş mağduru ayaklarına geçinip gidiyorlar. kimse kusura bakmasın her gün bindigim metrobüs durağında milyon tane dilenci suriyeli görmekten yıldım keza onlarla baş etmeye çalışmaktan ifrit oluyorum!

yıllarca yaşadığım mahallem suriyeli göçünden sonra guvenilirligini yitiriyor,

arkadaşımın çalıştığı okul müdürü baş edemedikleri suriyeli öğrencisine dokunulmazlığı olduğu için işlem yapamıyorsa kusura bakmayın burda bozulan düzene, kullanılan ayrımcılığa, oy kurnazciligina biraz da sesimiz çıksın.
  • ırkçılık olmayan, vergisini veren ve daha makul koşullarda yaşamak için kendini yırtan bireylerin pekala savunabileceği durum. başlık sert ama mevzu aynı.

metro girişlerinde, beşiktaş yolunda baya kadrolu dilenciler var ya her gün aynı yerdeler aynı kartonette aynı yazı, bir de aynı terlikle geziyor mesela. iki aydır aynı yırtık terliği giyiyor. boğaz doyuruyordur ihtiyacı vardır tamam ama aynı acıtasyonu yaratan o giysilerden kurtulmamasının ve iş aramıyor oluşunun başka açıklaması yok yani. ömrü billah dilenecek o, alışmış, başka bir yol da arıyorsa da tüm gün o sokakta aynı yerde mendil açarak olmayacak o.

bundan 500-600 sene öncesinin "imparatorluk" refleksleriyle yardım yapacaksın, yap. ama bi de bak yani sen "cihan imparatorluğu" değilsin, burnunun ucunda neler dönüyor, höd diyemiyorsun...

su alan gemiye gereksiz mürettebat almaktan başka bir şey değildir. suda çırpınan birini gördün al gemiye ama en yakın karada bırakman lazım.
  • destek verdiğim kampanya. bizim ülkenin sapığı supuğu, gaspçısı hırsızı, keseni biçeni yetiyor bize. ithal sosyopat istemiyorum. yallah suriye'ye!

not: her bayramda yüzbinlerce sığınmacının haftalarca tatil yaptığı suriye'de kimse tehlikeden, savaştan vs bahsetmesin bize.
  • ben baştan yazayım şu başlıkta hiç ırkçılık vs diye ağlamayın. bu istek bir ülkenin vatandaşının doğal bir isteğidir.

bayramda gidip ziyaret edilecek düzeyde bir güvenlik varsa şu an bizim ülkemizde misafir olmanın bir anlamı yok. ha tabi her ay hesaba tıkır tıkır yatan devlet yardımı, beleş hastane, vergisiz cennet.

biz eşşekler nasıl olsa çalışıp vergi ödüyoruz ki paşalar bedava yollarda bedava harçlıklarla gezsinler. yabancı kimliğinden senin hayalini kurduğun arabayı vergisiz alıp binsinler. hayalinu kurduğun dükkanı vergisiz, suriyeli işçiyle senin yerine açabilsinler. hayalini kurduğun üniversiteye sınavsız girip, atanmak için beklediğin mesleğe özel kontenjanla atanabilsinler.

cidden bu kadar enayi misiniz? bu soruyu bir sorun kendinize. kimseye eline silah al terör estir demiyorum. ama buna tepki göstermen lazım canım kardeşim.

geçen 1 yıl boyunca maaşından kesilen verginin yüzde 30u suriyelilere gitti. vergi zaten yüksek, kabaca toplam maaşının yüzde 15i ediyor neredeyse.

sen geçen sene çalıştığın her 100 saatin 15ini bu arkadaşlara çalıştın.her gün çalıştığın 8 saatin 1 saati buraya gidecek.

çalışırken bu dediğimi iyi hatırlayın. 8 saatin 1 saatini siz, bu insanlar bedavadan para alıp, savaş bahanesinin arkasına sığınıp sonra yüzünüze sırıtarak bayramda suriyeye gitsinler diye çalışacaksınız

yakında iş yerinden çıkarılırsan yerine bu arkadaşları alacaklar. üstüne sen işsiz kalınca gss alıp yine bu arkadaşlara bakmak için kullanacaklar. sen aç kalınca istediğin yemeği sana değil gidip yine bu arkadaşlara verecekler.

şu dediklerimin hangisi olmayacak?

vergi verdik tamam, yüksek vergi verdik yine tamam. devletimizi sevsekte sevmesekte 1 tane devletimiz var. ama yok arkadaş, hem yüksek vergi alıp hem de o parayı millete bedava veremezsin. o kadar da değil artık.

ılık arkadaşlar kusura bakmasın. herşeyden önce bizler çoluk çocuğumuzu düşünmek zorundayız. benim çocuğumun suçu ne ki onun rızkını başkasının çocuğu yesin?

kendinize gelin beyler bayanlar. bu iş ciddiye biniyor artık. savaş bitti kimsenin gitmeye niyeti yok.

suriyelileri göndereceğiz diyen ister hdp, ister tkp, ister lgbt, ister kapitalizmin köpeği olsun. benim oyum onadır
  • (bkz: ülkemde suriyeli istemiyorum)

syrians! go home.
  • yaşayıp gördüklerime dayanarak sonuna kadar desteklediğim bir kampanya.
    geçen bunlardan bir tanesini çektim kenara oğlum bak git dedim. anlamadı, bön bön bakmaya devam etti. laf anlamıyorlar efendim, ya gerçekten gerizekalılar ya da henüz türkçe öğrenmeye tenezzül etmediler.
    zengini de fakiri de siktir olup gitmedikçe potansiyel bir tehlike oluşturmaya teşkil edecekler.
    bizim içimizde yeterince vardı bu türün farklı örnekleri. şimdi suriyelileri örnek alıp onlar da azıtmaya başlayacak.
    biraz olumlu bir etkilerini görsem gitmesinler yazık savaş çok zor derdim ama bunu dedirtemediler kimseye.
    bazıları sanıyor ki suriyelilerin kötü hareketleri özellikle medyaya servis ediliyor. böyle bir şey yok. en okumuşu da en cahili de aynı bokun laciverdi. problem kültürlerinde. ne geldiyse başımıza pis arapların pis adetlerinden geldi.
  • ırkçılık başka bir şeydir. öncelikle bu başlıkta yapılanlar bence ırkçılık değildir.

fahiş ve dünya rekoru vergi ödeyip, yine aynı şekilde hizmet alamayan vatandaşların isyanıdır.

ülke arap doldu, afgan-suriyeli-nijeryalı-kenyalı-etiyopyalı vs... vs...

10 milyonu aştı bu yabancı nüfus ve neredeyse, çoğu vergi vermeden devletin hizmetlerinden bedava faydalanıyor.

ayrıca suç oranlarını da artırdılar.
  • bu koparılan kafalar güvercinlere değil de konu komşuya ait olunca görürüm ırkçılığı. ha bizzim yurdumuzun yüzde ellisi bu suriyeliler bu ülkeye nasıl geldi diye sorgular mı? sanmıyorum. rte'ye 300 milyar vereceğiz deyip kandırmışlar gene anlaşılan.