şükela:  tümü | bugün
  • 2015 yılında 384.054.363 adet, 2016 yılındaysa 404.129.293 adet bandrollü kitap basılmış. okuma oranlarının yüzdesiyse hepimizce malum.

kendilerine bestseller denen, janjanlı kapaklara sahip, bu şişman kitapların birçoğu ya kişisel gelişim zırvası, ya sosyal medya-wattpad çıkması ya da dayanaksız siyasi komplo teorilerinden ibaret.

basımının kağıt israfı, okumanın vakit kaybı olduğu ve para kazandırmaktan başka hiçbir boka yaramayan bu kitaplara dair alternatif kullanım modelleri oluşturmak lazım gelir.

nitelikli tüketim için, beş kişi birleşip kamu spotuna da girebiliriz.
  • sadece böcek öldürmeye yaramazlar, bazılarını sallanan masanın ayağına destek olarak da kullanabilirsiniz.
    kahraman tazeoglu'nunkiler bu iş için idealdir.
  • saygısızlık etmek istemem ama çağrışım yaptığı için yazıyorum (bkz: franz kafka) (bkz: dönüşüm)
  • arasında çiçek kurutmak suretiyle ilave bir işlev daha görebilecek olan kitaplardır.
  • aşkım kapışmak denen insanin kitapları. ha bu kitap bana nasil geldi hemen savunmamı vereyim. bir arkadaşım dedi ki, efendicim bak sen bana en sevdigin yazarlardan kitaplar yolla ben de sana benim en sevdigim yazarlardan yollarim. ama ne yolladigimizi soylemeyelim. surpriz olsun.
    ben de bu tuzağa düştüm. bir güzel rus edebiyati, bir latin edebiyatı, bir türk edebiyatı şaheseri yolladim.
    ve gelen kitaplarin içinde bu da vardi.
    kargoyu okula istemiştim. elimde kitap kolisiyle odaya gelince haliyle herkes meraklandi, açtığımda ise yaşadığım utancı bir ben bir spagetti canavari bilir.
    attim masaya kitabi, 80 kisinin aktif kullandığı odada masanin üstünde, üzerinde alabilirisiniz yazisi ile bıraktığım gibi duruyor kitap.
    sinek de yok ki.
  • (bkz: boş küme)

bir kitaba yüklenebilecek en ilginç fonksiyon sanırım börtü böcek öldürmek. bunun bir diğer versiyonu sobayı yakmak için olan kitaplardır. yalnızca türkiye'de gerçekleştiğini düşündüğüm davranışlara kurban giderler.

neyse. eğer böcek sineklik ile öldürülemeyecek büyüklükte ise ayakkabı ile falan deneyin ne bileyim... kitap lan o.
  • sosyal medya fenomenlerinin(sözde fenomen işte çaktırma) çıkardığı kitaplar. tabi para verip eve sokmayacaksınız, bir şekilde elinize geçmiş olacak. para verilir mi lan onlara?
  • (bkz: s ktir et)