şükela:  tümü | bugün
  • çatı katında yaşıyor olmaktır.
  • (bkz: inziva vakti)
  • küflenmiş tavan güzel bir örnektir.
  • ruhlarla sohbet etmek.

özlüyorum o günleri, keşke taşinmasaydim.
  • kargaların civardaki ceviz ağaçlarından topladığı cevizleri tepeden çatınıza atması. kırılmayınca tekrar alıp daha yüksekten atarak kırıp afiyetle yemesi.*
  • sürekli kafayı çatının eğimlerine çarpmak.

beynimin pekmezi akmıştı o zamanlar.
  • kışın soğuğu, yazın sıcağı evin içerisinde yoğun olarak hissetmek.
  • çatıdaki güneş enerjilerinden birinin patlaması sonucu sabaha kadar şırıltı dinlemek. sesten etkilenerek 55 kere tuvalete kalkmak. dayanamayıp site görevlisini aramak. akabinde kendisiyle çatıya çıkarak gecenin kör vaktinde, soğuktan donmak üzereyken bozuk güneş enerjisini tespit etmek ve kapatmak. karşılığında yüzlerce liralık su faturasından kurtardığınız ve bir tarafında pireler uçuşurken kendisi adına uğraştığınız komşunuzun bir teşekkür bile etmemesi. enayilik hissini doruklarda yaşamanız. bana yaşattıklarının bir kısmı budur. aklıma geldikçe eklerim diye düşünüyorum. ama tavsiye aramak için gelen olursa net olarak diyebileceğim, üç kuruş fazla verin ve çatı katından uzak durun. çatı katı kötü, çatı katı tehlikeli, çatı katı kaka.
  • -tuvalette banyo yapmak. (banyo yok zira)
    -fareleri zehirleyene kadar farelerle birlikte yaşama .
    -yağmurun yağdını vücudunuza gelen damlalardan hissetmeniz.
    -kışın ısınmak için sokağa çıkmak (alçaklardaki sokaklar soğuğu daha az alır çünkü. )
    -sadece havalandırma için açılmış küçük pencereler.
    -temizlik takıntısı.
    -alt katlarla paylaşılan elektirik&su.

her şeye rağmen serin olduğu için yazın çok güzeldir. onu söyleyeyim.

düzelti. en azından benim oturduğum evde yazın serindi. bilemiyorum bölgesel bir durum olabilir.

(bkz: tuvalette banyo yapmak/#45626748)
  • kışın evdeki eşyaları yakıp ısınamamak, yazınsa gavur amı yalamaktır.