şükela:  tümü | bugün
 • yanlış olan tespittir.

  tanıdığım çoğu asosyal ve yalnız insanlar; çoğu şeyi erkenden tüketmiş olan, güzel-yakışıklı ve paralı-statülü insanlardı.
 • yanlış olduğunu düşündüğüm tespit.

  çirkinlik de asosyallik de yalnızlık da tercihtir. başlıktaki kombinasyonu tutturmak da kişilik meselesidir.

  edit:
  çirkin ve asosyal'in tanımını bilmeden, şu entry'ye bile küfürlü mesaj atabilen zeka yoksunu yazar adayı insansı yaşam biçimi ve ona benzer okuma-yazma yetisine sahip diğer canlılar için google'dan tanım kopyalıyorum,
  çirkin:
  1.güzellik duygumuza aykırı gelen, göze ya da kulağa güzel gelmeyen, güzel olmayan.
  2.(davranış, söz vb.) hoş olmayan, yakışık almayan, yersiz ve yakışıksız, hoşa gitmeyen.
  asosyal:
  1.toplumsal olmayan, toplumdışı
  2.(kişi için) insanlar arasına karışmaktan hoşlanmayan

  evet bence bunlar tercihtir. kişinin kendi isteği ile değiştirebileceği özellikleridir. ilk cümlemde de benim düşüncem olduğunu belirtmişim zaten. katılmamak da senin düşüncen. insan gibi tartışmak isteyen mesaj atabilir. küfür edenleri engelliyorum.
  çirkinlik sadece dış görünüş değildir, genetik de değildir (örnek; sen çirkinsin insanlara "sayın amınakoduğum" diye hitap eden çaylak). asosyallik de hastalıktan çok senin gibi malların mal olmayı tercih etmelerinden dolayı toplum içinde kendilerine yer bulamamalarından kaynaklı bir durum.
 • kişiden kişiye değişir.
 • salt tercih olmayıp, kişilikle alakalıdır. çirkinlik olası faktörlerden biridir ama koşul değildir. kendimden biliyorum; kızlar öyle diyor.
 • başlıkta "çirkinlik tercihtir" diyen bir lavuk var estetik uzmanı sanırım.
 • yanlış tespittir.
  asosyal olmanın veya yalnız kalmanın çirkinlikle alakası yoktur.tanıdığım tüm çirkin insanlar girişken ve başarılı insanlar oldukları için asla yalnız kalmazlar, hatta en güzel kızları tavlamaya daha çok yatkın olurlar.

  yakışıklı erkekler ise burnu havada bir şekilde sadece kas gücüne yatırım yaptıklarından dolayı hiçbir kızı beğenmez, beğenseler dahi egolarından dolayı yanaşmazlar.böylece yalnız kalmaya mahkum olurlar.ataerkil bir toplumda yaşadığımız için güzel kadınlarda aynı durum gözlenmemektedir.nasıl olsa dişi kişisini erkek tavlamak zorunda bu topraklarda.
 • sabah sabah çirkin olduğumu öğrendiğim hede.
  ya niye birden söyleyip üzüyorsunuz.*
  hem asosyalim hem yalnızım bir de çirkinmişim.*
 • ya bi salın bizi abi. işiniz gücünüz yalnız insanlarla uğraşmak. yok şöyle insanlar yalnız olur, yok böyle insanlar yalnızdır. bi rahat bırakın bizi. çirkin de değiliz, asosyal de. yalnızız altarafı amk yalnız.

  (bkz: çirkin sensin, asosyal da götüne girsin)
  (bkz: it oğlu it)
 • hassiktir ordan adam yalnızlığı tipe bağlamış. ulan atalarımız bile demişler her kör satıcının bir kör alıcısı olur diye. seninki aşağılık kompleksi başka bi şey değil.
 • asosyal ve yalnızlık ciddiyetsiz insanlardan daha iyi geliyor benliğime. param da cebimde kalıyor. katılmadığım öneri.