şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • yanlış olan tespittir.

  tanıdığım çoğu asosyal ve yalnız insanlar; çoğu şeyi erkenden tüketmiş olan, güzel-yakışıklı ve paralı-statülü insanlardı.
 • yanlış olduğunu düşündüğüm tespit.

  çirkinlik de asosyallik de yalnızlık da tercihtir. başlıktaki kombinasyonu tutturmak da kişilik meselesidir.

  edit:
  çirkin ve asosyal'in tanımını bilmeden, şu entry'ye bile küfürlü mesaj atabilen zeka yoksunu yazar adayı insansı yaşam biçimi ve ona benzer okuma-yazma yetisine sahip diğer canlılar için google'dan tanım kopyalıyorum,
  çirkin:
  1.güzellik duygumuza aykırı gelen, göze ya da kulağa güzel gelmeyen, güzel olmayan.
  2.(davranış, söz vb.) hoş olmayan, yakışık almayan, yersiz ve yakışıksız, hoşa gitmeyen.
  asosyal:
  1.toplumsal olmayan, toplumdışı
  2.(kişi için) insanlar arasına karışmaktan hoşlanmayan

  evet bence bunlar tercihtir. kişinin kendi isteği ile değiştirebileceği özellikleridir. ilk cümlemde de benim düşüncem olduğunu belirtmişim zaten. katılmamak da senin düşüncen. insan gibi tartışmak isteyen mesaj atabilir. küfür edenleri engelliyorum.
  çirkinlik sadece dış görünüş değildir, genetik de değildir (örnek; sen çirkinsin insanlara "sayın amınakoduğum" diye hitap eden çaylak). asosyallik de hastalıktan çok senin gibi malların mal olmayı tercih etmelerinden dolayı toplum içinde kendilerine yer bulamamalarından kaynaklı bir durum.
 • kişiden kişiye değişir.
 • salt tercih olmayıp, kişilikle alakalıdır. çirkinlik olası faktörlerden biridir ama koşul değildir. kendimden biliyorum; kızlar öyle diyor.
 • doğru olan tespittir. kendimden biliyorum. buna etki eden bir kaç faktör daha var da konuyla pek ilgisi yok.
 • yanlış tespittir.
  asosyal olmanın veya yalnız kalmanın çirkinlikle alakası yoktur.tanıdığım tüm çirkin insanlar girişken ve başarılı insanlar oldukları için asla yalnız kalmazlar, hatta en güzel kızları tavlamaya daha çok yatkın olurlar.

  yakışıklı erkekler ise burnu havada bir şekilde sadece kas gücüne yatırım yaptıklarından dolayı hiçbir kızı beğenmez, beğenseler dahi egolarından dolayı yanaşmazlar.böylece yalnız kalmaya mahkum olurlar.ataerkil bir toplumda yaşadığımız için güzel kadınlarda aynı durum gözlenmemektedir.nasıl olsa dişi kişisini erkek tavlamak zorunda bu topraklarda.
 • kesinlikle hatalı bir tespit.

  şöyle bir kahvehaneye gir bakalım nasıl da güzel amcalar, dayılar var değil mi küçük tavşan?

  yalnız kalabilecek kadar güçlü insanlar sadece ciddi derecede zeki olanlardan çıkar.

  yalnız yaşayan ve asosyal takılan ne kadar tanıdığım varsa tamamı kendisine özgü ve şahsen kontrol etmekte zorlanacağımı hissettiğim kadar zeki insanlar.

  çirkinlik ve güzellik konusu çok yüzeysel kalıyor yalnızlık gibi derin bir konuda. çünkü insanlar sosyal bir ortamda sadece güzelliğe değil bütün davranışların toplamına bakıyor.

  ikincisi bu konu erkek ve kadında değişir.

  mesel iki güzel kadın düşünelim. bu kadınlar birbirini rakip olarak görür ve aynı ortamda bulunmak istemez ancak erkeklerde durum öyle değil. ultra yakışıklı bir arkadaşınız da olsa enseye patlak modundasınızdır.
 • sabah sabah çirkin olduğumu öğrendiğim hede.
  ya niye birden söyleyip üzüyorsunuz.*
  hem asosyalim hem yalnızım bir de çirkinmişim.*
 • ya bi salın bizi abi. işiniz gücünüz yalnız insanlarla uğraşmak. yok şöyle insanlar yalnız olur, yok böyle insanlar yalnızdır. bi rahat bırakın bizi. çirkin de değiliz, asosyal de. yalnızız altarafı amk yalnız.

  (bkz: çirkin sensin, asosyal da götüne girsin)
  (bkz: it oğlu it)
 • kesinlikle yanlış tespittir çirkin ama akıllı olup sosyal olan çok insan tanıyorum bu özellikleri onların çirkinliklerini kapatıyor herşey güzellik değil.