• "eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin ."

(bkz: mustafa kemal atatürk)
  • bihter ziyagil:
    - tabi siz anneleri tarafından size emanet edilen çocuklara her bakımdan yetersiz gördüğünüz bir kadının annelik etmesine şiddetle karşısınız ama..
  • xenocrates (zenon):

- hiç olmazsa bir kere itiraz et, başka bir fikir söyle de iki kişi olduğumuzu anlayayım.
  • bilmiyorum ama bir araştırayım.
  • diyojen'e sorulmuş:

- bir insanın zeki olduğunu nasıl anlarsın?
    – konuşmasından.
    - ya konuşmuyorsa?
    – o kadar zekisi henüz çıkmadı...
  • zaman süratle ilerliyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telâkkileri bile değişiyor. böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur.

mustafa kemal atatürk
  • kazanmanın iki temel kuralı vardır:

1) asla bildiğin her şeyi söyleme!
    2) ...

roger h. lincoln
  • anadolu halkının bir ruhu vardı ; nüfuz edemedin. bir kafası vardı ; aydınlatamadın. bir vücudu vardı ; besleyemedin. üstünde yaşadığı bir toprak vardı! işletemedin. onu , hayvani duyguların , cehaletin yoksulluğun ve kıtlığın elinde bıraktın.o , katı toprakla kuru göğün arasında bir yabani ot gibi bitti.şimdi , elinde orak , buraya hasada gelmişsin.ne ektin ki , ne biçeceksin? bu ısırganları bu kuru dikenleri mi ? tabi ayaklarına batacak. işte, her yanın yarılmış bir halde kanıyor ve sen , acıdan yüzünü buruşturuyorsun.öfkeden yumruklarını sıkıyorsun. sana ıstırap veren bu şey, senin kendi eserindir , senin kendi eserindir.
    yakup kadri karaosmanoğlu.
  • 'aynen kardeşim sen haklısın'
  • "-üzeyir abi, sen dilsiz değilsin. niye hiç konuşmuyorsun?
    +bir ara çok konuştum, hiç faydasını görmedim bıraktım." / organize işler
hesabın var mı? giriş yap