şükela:  tümü | bugün
  • dünyaya barış ve sevgi getirecek olan ütopyadır.

(bkz: hayalde mi kurmayalım)
  • müslümanın dünyası değildir. cuma'yı size yedirirsek kalbimiz kurusun!
  • pazar en kötü gün olacaktır, pazar sendromu diye bişe olacaktır.
  • her hafta sonu çalışmak zorunda kalacağımız bir dünyadır
  • tüm dünya bir anda şirinler köyüne dönüşebilir. *
  • günler insan tarafından türetildiği için böyle bir durum olduğunda 2 gunluk hafta sistemine geçilir ve organizasyonu güç olur (acaba bu cumartesi çalışıyor muyduk ya diye kara kara düşünürüz) daha farklı bir öneri için (bkz: haftasonu üç gün olsun kampanyası)
  • ilk 5 cumartesi pazarın gene çalışma günü son iki cumartesi pazarın da tatil olacağı bir dünyadır.

müslümanlar için bir hafta cumartesi bir hafta pazar namazı olacaktır.

hristiyanlar için her haftanın son günü kiliseye gitme geleneği olacaktır. "seni geçen haftanın cumartesisinde kilisede göremedim"gibi muhabbetler olabilir.

pazartesi sendromu olmayacaktır. bir hafta ilk pazar ve bir hafta ilk cumartesi sendromu yaşanacaktır.

robinson crusoe'nun ise adada tanıştığı yerliye nasıl hitap edeceğini bilmiyorum.
  • yunanistan böyle yaşıyor diyebilirim.

selanik ve kavala'yı baz alarak konuşuyorum adamlar tamamen yatıyor. koskoca şehirde starbucks'ı saymazsak 1 tane büfe türü açık yer dışında tüm şehir kapalıydı.

işin aslına bakarsak 14 - 18:00 arası siesta olan bir yerden bahsediyoruz fazlada şaşırmamak lazım ama bünyem alışık değil bu rahatlığa...

(bkz: rahatlığın rahatsız etmesi)
  • hizmet sektörü emekçileri için hergün fazla mesai olacak olan ütopyadır.