• gerizekalıların yaptığı bir hareket. arkadaki motoru görmez bu ibneler alır altına motoru ancak ozaman farkeder. park sensörleri çıktı da artık sikleniyor park halindeki motorlar.

edith piaf: sadece dikiz aynası kavramı yan aynalarla birlikte anlamına geliyormuş vay amınakoyim okuma yazmayı yeniden öğrendim.
  • tır,otobüs gibi taşıtlarda başka türlüsü mümkün olmayan geri gitmek şeklidir. ancak el kadar arabalarda böyle giden bir şöförün arabasına bindiğimde stres yapıp ecel terleri dökmeme sebep olması ayrı bir olaydır.

edit: direksiyon derslerinde böyle öğütlüyorlarmış lan. affedin beni.
  • acemiysen manevra yaparken arabanın ön tekerleğini bi yerlere vurabilirsin. aman diyim.

benim yaptığım şekil şudur: önce arkaya bi bakarım. sora sağ ayna, sol ayna, dikiz aynası, arka... paso bunları gezerim. arkandan motor geçebilir yanından küçücük çocuk koşabilir.

araba sürmek sorumluluktur, yolda yürümeye benzemez. bu sefer 60 kiloyu değil 1000 kiloyu kontrol ediyosun!
  • salaklıktır bu.

adam zannedersin jason statham amına koyım.

edit: arkadaş madem yan aynalar dahil o zaman ''dikiz aynalarına'' diye başlık açsan bu kadar tantana olmayacaktı.

ayrıca ne zik yerseniz yeyin.
  • yan duvara çarpmasıyla aklı başına gelen şöförün eylemidir.
    kasko varsa alâ, yoksa geçmiş olsun. artistliğin lüzumu yok, yan aynalar da kullanmak için var. neden kızdım yazarken onu da bilmiyorum, amin.
  • yanlıştır.en azından kursta öyle dediydi bizim ayla hoca.o dediyse doğrudur.anacım çeviriverin kafanızı azıcık hareket etmiş olursunuz.
  • boyun tutukluğunun sonucu.
  • diğer aynalar da kullanıldığında en güvenli geri gidiştir ama herkes o pozisyonda el göz koordinasyonu sağlayamaz. hem arkanızdaki hem de önünüzdeki ve yanınızdaki engelleri görüp ona göre direksiyon çevirmek kabiliyet ister.
  • genel olarak yaptığımdır.. daha iyi görebiliyorum gibi geliyor sanki..
hesabın var mı? giriş yap