şükela:  tümü | bugün
  • ön ekleme 2: bokunda boğul ekşi sözlük. başlıkta bahsettiğim adam kendimim. hala daha olayı kavrayamamış adamlar var lan. gel sıkıysa döv diyor adres vermiş bir de. senin beynin sulanmış arkadaşım. otur bi çay demle çay iç kendine gel.

ön ekleme: bu coder arkadaş mobil uygulama yazıyormuş.

bizler gibi ofislerde, şantiyelerde, fabrikalarda sürünmeyip evinde yata yata para kazanan insan tipidir. tipitiptir.

biz keriz miyiz arkadaşım sabahın 6sında kalkıp işe geliyoruz. akşam 8-9 da evde oluyoruz. sizin ayrıcalığınız nedir?

bizler öğlen olsun dinlenip yemek yiyelim derken herifçioğlu öğlen kalkıp adsense hesabına bakıp acaba gece ne kadar kazandım diye kontrol ediyor. 3 gün çalışıyor 5 gün kazandığı parayı sayıyor bu tipler. ha gözümüz var mı paralarında yok tabi. ama siz de erken kalkacaksınız arkadaşım. evde oturmayacaksınız.

cumhurbaşkanımızdan isteğim bu tip insanları artık evinden çıkartması saat 6da kalkmayı zorunlu kılması.

eğer ki böyle bir yasa çıkmazsa armut.com'dan yazılımcı bulup, bir sokağa çağırıp ofisteki arkadaşlarla döveceğiz. hodri meydan.
  • kod yazarak adsense'den para kazandığını iddia eden tiptir. kod yazarak para mı kazanılıyormuş adsense'den? kimin çocuğuysa yazık hayal dünyasında yaşıyor.
  • inanmayacaksınız ama ayda 7 bin tl kazananı gordum
    not : çok dilli scriptlerniz eğer uygunsa sizde sadece script yazarak para kazanabilrsiniz
  • çok atla deve bir olay değildir, geliştiriciler arasında yaygın bir durumdur.
    kimi ofis ortamını, ekip çalışmasını sever, kimi uykusunu harcamak istemez, mesai saatlerini gereksiz bulur evinden çalışır, kimisi de freelancer olarak parayı cukkalar. tabii ki mevzu para/çokomel ilişkisinde bu sefer alınan risktir. müşteri portföyü önemlidir, bildiğiniz teknolojilerin ederi ve sizin bunları kullanma stiliniz önemlidir. aç kalma ihtimaliniz vardır. halk arasında anlatamazsınız freelance kavramını, işsiz diye yapıştırıp geçerler 20 bin tl kazansanız bile.

bir de benim gibi ofis ortamını sevenler var, böyle bir özgürlüğün olması, onu çekici kılacak diye birşey yok.

hatta size bir sır daha vereyim, çoğu ıt şirketinde kıyafet ve saç/sakal serbestisi de vardır. bunun sebebi kod yazan adamları olabildiğine rahat ettirerek hem de elde tutabilmek hem de işe olabildiğince odaklanmalarını sağlamaktır. aksi halde dikkatsizce yazılmış tek satır kod şirketin tüm veritabanının silinmesine, ceo'ya gönderilmesi gereken maaş bordrolarının müşterilere gönderilmesine sebebiyet bile verebilir.

her işin getirisi/götürüsü vardır, anlatınca ne kadar kulağa hoş gelse de, sürekli stres altında olmak, deadline denen allahın belasını kovalamak, her gün yeni kavramlar öğrenme zorunluluğuna sahip olmak buz dağının gözükmeyen ve geliştiriciye giren kısmıdır.
  • şimdi gençtir, dikkatlidir, sür'atlidir, hızlı öğrenir, çözüm yaratır, kafa zehir gibidir. ama yaş ilerleyince ne yapacağını kara kara düşünmektedir.
  • iş yapılacak uygun müşteriler bulduktan sonra çok da matah bir şey olmayan, aksine evde çalıştığı için sürekli dikkat dağınıklığı ve işten kaytarma isteği ile mücadele etmek zorunda olacak iradeli kişidir.

bir de belirteyim, müşteriniz eğer ödemeyi dolar ya da euro bazında yaparsa ayda çok rahat 3-4k dolar aralığında para da kazanabilirsiniz. *

not: ben değilim fakat her an işten sıkılıp olabilirim
  • genellikle gözlüklü, top sakallı göbekli bir abimizdir. ben de aralarına katılmak isterim o ayrı mesele.
  • 20'li yaşlarında 2 milyon lira kazananı biliyorum.

-ihtiyaca uygun ücretsiz bir tema veya eklenti yaz.
    -premium özellik ekle.
    -uygun fiyat biç.
    -ingilizce dokuman ekle.
    -pazarla.

edit: wordpress
  • doktorlar, öğretmenler, memurlar bitti şimdi kodculara mı geldi sıra? ne pismişsiniz arkadaş...
    tanım: şu entryi okuması gereken kişi.