şükela:  tümü | bugün
  • akıllara durgunluk veren yazardır. şimdi ben bazen kendi entrylerimden fırsat bulursam "millet ne yazmış lan?" diye meraklanıp mütekebbir bir bakışla sözlüğe bakınca takdire şayan, yahut teveccühümü celp edecek bir gıdım entry bulamıyorum. buna ben kendi aramda "kaht-ı entry" (entry kıtlığı) adını koydum.

şu halde bu yazarın sözlüğe gram faydası yoktur. oysa sözlük yan gelip yazılacak yer değildir. şimdi merhum paşazade komşumuz hilmi bey olsaydı bir böylesi yazara "top kafalı, ne olacak!" derdi. böyle yazarlar aynı seçmen gibidirler; yani bir beş yılda kafasını çıkarır başımıza birini musallat eder sonra buldukları en boktan sırra kadem basarlar...
  • fotomaçta yazıyorsa çok yerinde bir davranış sergileyen yazardır.
  • ottan boktan başlıklar açıp sözlüğü gereksiz yere meşgul etmektense en azından bildiği bir konuda yazı yazıp sözlüğe katkı sağlayan yazardır. sananedir bananedir...
  • her boktan anlayacağına sadece futboldan anlayan yazardır.
  • özellikle milli maçlardan sonra tuhaf biçimde pattadak zuhur ediveren köksüz yazardır. köksüz diyorum çünkü maçlardan sonra mantar gibi türüyor. hani mantarın da kökü olmaz ya. bir de öyle bak meseleye...
  • sanatla, felsefeyle entelektüel çalışmalar ile arasında ünsiyet peyda eyleyememiş yazardır. kesin kötü bir çocukluk geçirmiştir. sanat sergilerine gitmez, fifa oynar, nutella yer ve sırası gelmişken çiftleşir.

desen ki "asya tipi üretim tarzının aşka etkileri hususunda ne düşünüyorsun?" bön bön bakar. niye, çünkü birikim yok tınnn!
  • en azından bi fikri olup bunu futbol çerçevesinde sözlük platformuna taşıyan yazardır. sözlüğü saçma ve sözde tespitleriyle kirletmez, aksine fikir alışverişinin yüksek olduğu bu ortamı güzelleştirir.
  • sözlüğe bir bakıma faydası dokunan yazardır. şöyle ki; sol freymde başlıklar akarken bir ayraç vazifesi görebiliyor ve bununla beraber aynı başlığa tıklamama potansiyelimizi artırıyor.

not: bunun dışında, eline iddia kuponu verilmiş üç yaşındaki bir bebek kadar basittir ve gereksizdir.
  • içerisinde, roma dönemindeki gibi felsefi tartışmaların yapıldığı, bir taraftan şaraplar yudumlarken diğer taraftan vivaldi eşliğinde huzur bulunan sözlüğü kahveye çeviren yazarlardır.

yersen.
  • türkiye gibi herkesin her şeyden anladığını iddia ettiği bir memlekette, eğer gerçekten futbolu bilerek entry giriyorsa, sonsuz saygı duyulacak yazardır.