şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evren üzerindeki dualite denklemini düzeltmek için var olduğunu düşündüğüm, başka hiçbir şeye yaramayan, sadece sıfır araba alan insan ile farklı kutuplarda bulunan canlı.
  • akıllı insandır. ötv, kdv derken ebesinin .mı kadar parayı ödememiş insandır.
  • parası sadece ikinci el arabaya yettiği için ikinci el araba alan insandır.
  • benim bu.

her araç alışımda, elimdeki para ve bununla alabileceğim yeni araba/motor vs ikinci el araba/motor karşılaştırmasında, hep ikinci el seçeneğini,; daha performanslı ve daha üst segmentte bir aracı, tercih etmişimdir.

ayrıca satışta fazla para kaybetmemek de başka bir avantajı.
  • zaten trafik yokmuş gibi hergün 4000 yeni aracın daha trafiğe çıktığı ülkede bu araçlara +1 yapmayan, en azından alan olarak halihazırda yer kaplamakta olan bir tanesinin içine yerleşen güzel insandır.
  • arabadan anlıyor ve biraz kafası çalışıyorsa %30 daha ucuza o arabaya ulaşan gercekten mantıklı adamdır.
  • benimdir. bilirim ki sıfır arabaya plaka taktiğin anda 4000 ile 9000 tl arasında zarar edersin.

max 10.000 km yapmış bir araba alırım 60.000 km de ise satarım. hayatımdan memnunum. arabadan zarar etmeyi sevmiyorum.
  • az önce sadece yağ ve filtrelerin değişimi yapılan 20 000 bakımına 500 lira ödeyen bir kişi olarak aralarına girmek istediğim mantıklı insanlardır. güzel memleketimde garanti kapsamında herhangi bir şey yaptırma şansım olmadığını bile bile hala adamlara para kazandırıyorum ya helal olsun.
  • istanbul gibi bir şehirde sıfır araba alıp, ertesi gün kapıda boydan boya derin çizik görüp içiniz parçalanacağına ikinci el almak mantıklıdır.