• (bkz: bi bitmediniz amına koyim)

bir insanın hem spor yapıp hem kitap okuyamayacağını veya yeni birşeyler öğrenemeyeceğini düşünen gerizekalıların iq ortalamasını kaç alıyoruz bi de onu da söylersen yanlış hesap yapmayalım set aralarında.
  • vücut geliştirme meraklısı biri kitaplığımdaki karamazov kardeşler kitabını alıp "ben bununla kol kası çalışırım" demişti.
    başlığı görünce aklıma bu geldi bilemedim şimdi.
  • düzenli spor yapmanın (ilaçsız tabii ki) beyin fonksiyonlarının gerilemesini geciktirdiği son çalışmalarla kanıtlandığı için çok akıllı birinin ortaya attığını sanmadığım genelleme.

bir de yok 'akademik başarı yüksek iq mu?' yok 'o yüksek iq mu?' demiş. kendisinin yüksek iq'yu ne sandığını da merak ediyorum. tabii ki akademik başarı bir seviyede iq göstergesidir. 2 haneli iq sahibi doktora mezunu bulursanız bizimle de paylaşın.

http://www.medicaldaily.com/…memory-and-more-332338
  • demek atalarımız büyük yanılmış. (bkz: sağlam kafa sağlam vücutta bulunur)

o etkinlik illa vücut geliştirme mi olmalıdır onu bilemem de, yeterince kafası çalışan herkesin yaşamına daha fazla bedensel aktivite katmak konusunda bir çaba içine gireceğine eminim.
  • savunmadığım veya karşı çıkmadığım kısacası sikimde olmayan önerme. fakat okuduğumda aklıma geleni belirtme gereğinden dolayı yazmak istedim. okuduğumda aklıma tek bir örnek geldi, arnold schwarzenegger. yazar demiş ya, harcadığı sürede kitaplar bitirebilir, cv sini kabartabilir falan, peki arnold örneği nedir o zaman? yolculuğuna tamamen geliştirdiği vücudu ile başlayıp kat ettiği yola bakınca, vücut geliştirmediği için elinde olan zaman ile yapabileceklerini hayal ettiğinde, kitap okumak ve cv geliştirmekten öte bir şeyler düşünemeyen adamdan sanırım daha yaratıcı, zeki ve azimli bir örnek olduğunu aşikardır.
  • bir genellemedir. ancak spor salonlarına gittiğinizde orada çalışan erkeklerin çoğunun embesil olduğunu görmek için aynştayn olmaya gerek yok. bodyci suserlar alınmış anlaşılan*
  • ''her koca götlü/göbekli insanın zeki olması.'' kadar saçma olan tesbit. ayrıca sporla uğraşan insanların gayet sabırlı ve istikrarlı olduklarını düşünüyorum.*
  • (#63067015)

lüfer ızgara (4 kişilik)

malzemeler
    1 çorba kaşığı ayçiçek yağı (ızgara telini yağlamak için)
    4 orta boy lüfer (temizlenip, yıkandıktan sonra kurulanmış)
    4 çorba kaşığı un
    1/2 çay kaşığı tuz
    beyazbiber
    2 limonun suyu
    1/2 su bardağı zeytinyağı
    1/2 demet maydanoz (ince kıyılmış)

yapılışı :
    önce ızgarayı yakın. ızgara telini yaklaşık 1 çorba kaşığı ayçiçek yağı ile yağlayın. balıkların iyi pişmesi isteniyorsa her iki taraflarına da bıçakla birer çentik atın. eğer az pişmiş isteniyorsa bu işlemi yapmayın. unu ve tuzu birlikte eleyip, biberi karıştırın.
    limon suyunun 2 çorba kaşığını bir kenara ayırıp, kalanını balıkların üzerine serpin. balıkları una bulayıp, fazla ununu silkeleyin.
    1 ölçü limon suyuna 4 ölçü zeytinyağı olacak şekilde bir sos hazırlayın.
    balıkları sıcak ızgaraya yerleştirin. balıklar pişerken, temiz bir fırçayla arasıra hazırlamış olduğunuz bu sostan üzerlerine sürün. yaklaşık 5 dakika sonra balıkları alt üst ederek, diğer yanlarını da 5 dakika kadar pişirin.
    balıkları önceden ısıtılmış tabaklara alın. kalan limon suyu-zeytinyağı karışımına kıyılmış maydanozu ilave edin. ızgara lüferleri, zeytinyağı-limon sosuyla birlikte, sıcak olarak servis yapın.
  • iqsu düşük insan vücut geliştirmiyor hatta bu işe soyunmak akıllıca bir karar.
    ancak çoğu türk "vücut yaptıktan sonra" iq düşüyor. biraz vücudu olan değişik
    havalara giriyor kendisini ya artist ya kabadayı falan sanıyor. ilginç. insanımızın
    en büyük sorunu egoları. küçük bir başarıyı bile taşıyamıyoruz.
  • kendime bakamayacak kadar tembelim o yuzden bok atıyorum demenin farklı bir yolu.
    dolph lundgren ve stephen hawking aynı ıq'ya sahipler. link'e tıklayıp ağlayabilinir.

not: koca gobekliyim ben de. ama haddimi bilirim. gidin kumda oynayın şimdi.
hesabın var mı? giriş yap