şükela:  tümü | bugün
 • emekliliğimde 60 yaşından sonra devletten gelecek komik bir meblağla yaşam standartlarımı koruyamayacağıma göre benim de çalışamaz duruma gelince hedeflediğim kişi modelidir.
  eğer böyle bir insan olmaya özeniyorsanız naçizane tavsiyem bunu ev alıp kiraya vererek yapmayın. bir evin kira/değer oranı asla işyeriyle bir olamaz. evinizden her kiracı çıkışında ciddi tadilat gerekebilir, yeni kiracı dolapları beğenmez, banyoyu sevmez, mutfağı beğenmez cart curt fiyat kırar. bina yaşlandıkça evin prim yapma oranı geriye gider. ışyerinde durum böyle değildir, en önemli etken lokasyondur. evden alınan kiranın gelir vergisi ev sahibine aittir. ışyerinin kira stopajı ise kiracıya. ticari amaçlı kullanılacak işyeri alırsanız her gelen kiracı dekorasyonu kendi iş koluna göre yapar sizden kuruş talep edemez. kiraya vermek için alacağınız işyeri mümkün mertebe kolay kiraya verilebilecek kilit noktada olsun. bina yeni olsun. eski bina alıp dönüşüme girer, değer kazanır köşe olurum hayallerine kapılmayın, yatırdığınız paranın size dönmesi yıllar alır, hayat kısa. arsa alayım buralar tarlaydı yarın 50 konut yapılır yırtarım demeyin anca torunlarınız kaymağını yer. ülkemizde arsalar değerinde değil hayal satılarak el değiştiriyor. kısa vadede yüksek kar eden arsalar ise ancak çeşmenin başında olanlar tarafından kapatılıyor. buna gücünüz yoksa ufaktan, örneğin bir binada atm' ye kiralanmış 1 m2 tapulu yer alarak falan başlayın. ufak ufak yatırımlarınızı birleştirerek büyütün. he unutmadan sadece biriktirerek olmaz, bugünü yaşamayı da ihmal etmeyin. sevgiler bir dost.
 • (bkz: rentier state)
 • ermeni ve karadenizlilerin çoğu.
 • şanslı insanlardır.

  hangi aklı başında insan sabah 8 akşam 5 ikileminde 60 yaşına kadar çalışmak ister? her ay hesabına yatan belli bir miktar ile gününü gün etmek varken neden kölelik?

  tabi köle suserlar baya bir kıskanmışlar durumu. kendilerine akıl fikir diliyorum ve bu zenginlik için de darısı başıma diyorum.
 • yaklasik bes yil icinde icinde bulunmayi umit ettigim kitle. bosuna mi got yirtiyoruz gurbet ellerde amk.
 • ikinci buyuk deprem kusaginda bulunan bir ulkede tum yatirimini daire ve dukkana baglayan yaman delikanlidir. dask var ama olasi yikici bir depremde nakit akisi fena alt ust olabilir. on ve onun altinda dairenin kira getirisi olup evde yatan patatesler cok guvenmesinler betona.
 • bay c' ye selam olsun. ( yusuf atılgan - aylak adam)
 • bu mesajı bu saatte okumayan insandır. neden kalksın ki altıda. manyak mı.
 • işi allah'a kalmış insandır.

  siz sanıyor musunuz o kiracılar, ev kiralarını ve faturalarını trink diye her ay düzenli ödüyor??

  istisnalar hariç çoğu ev sahibi kiracıları ile sorun yaşıyor.

  kimi ev kirasını zamanında ödemez, kimi kira ödemediği halde yasalardaki açıkları kullanarak evden çıkmaz, kimi evin canına okur, kimi faturada sorun çıkartır, kimi ev sahibini tehdit eder, kimi kirayı eksik verir.. vs vs

  enflasyon oranı kadar zam yapmaya kalksan kıyamet kopar. eve verilen zarar depozitoyu kat be kat aşmasına rağmen tek kuruş alamazsın çoğundan.

  yani ev sahibi olmak da kiracı olmak da ayrı dert.

  işin içindeyim.

  sırf kiracılardan bıktığı için evini satan ve başka alana yatırım yapan kimler tanıdım kimler.
 • tercih sebebidir, saygı duyulması gerekir.

  şahsen ben yapar mıyım? hayır sanmıyorum. biraz ekonomi ve finans bilip, dört işlem bilen herkes o dairelerin değeriyle ne kadar büyük yatırımlar yapabileceğini görür. tabi dezavantajı da riske girmek ve uğraşmak. neyse, dediğim gibi uğraşmayayım ben bunu biliyorum diyenler de pekala çok. herkesin kendi tercihi, saygı duymak lazım.