• iyi kazanan memura benzer, eşeğin kuyruğu gibi ne uzar ne kısalır
  • idolümdür.
  • türkiye gibi ülkelerde pek sağlam durumda değildir.

depremi var, iktidarın mala mülke el koyması var, bilmemnesi var.

yani eğer başka hiç bir gelir yoksa, tek başına kira geliri yüksek bile olsa yaramaz bence.
  • sadece kira gideriyle çöken insandan beslenir.
  • bunların çoğu yaşamayı bizim gibi sıradan insanlardan daha iyi bilir. bu nedenle gideri de yüksek olan topluluklardır.
    kadıköy moda taraflarında yaşayan tipler alter egomu ihtiva ederler.
    kadıköy rıhtımda eski alkım kitabevinin olduğu sokakta millwall adlı english pub'da akşamüstü sıralarında topluca görülürler. her tür birayı fiyatına bakmadan alıp yarım yarım içen göbekli ve özensiz tiplerin hepsi kirayla geçiniyor işte.
  • milli piyangodan büyük ikramiye kazanıp 30 tane ev alıp onların kirasıyla geçinmek en büyük hayalim :)
    inşallah gerçek olur! amin!!!
  • ev sahibimdir. 5 sene önce kontrat imzalamak için tarabyadan söylene söylene gelmişti kendileri. ben cebimde ki bozuk paraları ezbere bilirken, bina girişinde görevliye hangi katti diye sorarken yakaladım. bir de utanmadan ben yaşlı bir kadinim tek geçim kaynagim kira demişti. ( sanki tek dairesi buymuş gibi) kirami günü gününe yatır yüzümü gormezsin demişti. daha da görmedim zaten.. bir sene kira artışi yapmadim bilerek 9 ay sonra fark etti. ama daha sonra geriye dönük artışida hesaplayarak tahsil etti sağolsun. bir çoğu muhtemelen harcamasa bile paraya aşık insanlar. tipik zengin davranışı..
  • üretmeden tüketen insandır.

karşılığı olmayan her şeyin içi boştur. zaten parayla başlıyor hayat ve sen geleceğini düşünmek için üretmek zorundasın.
    devletin insanlardan aldığı vergiden farkı olmayan durumdur.
  • hayalimdeki hayatı yaşayan insan.

iş vardi da biz mi çalismadik?
  • o noktaya gelmişsen zaten 'zengin' sınıfındansındır.
    hayalim...
hesabın var mı? giriş yap