şükela:  tümü | bugün
  • 10 tane yumurtaya 18-20 lira veren bir insan. sigara içiyor, alkol içiyor, spor yapmıyor ama organik yumurta yiyerek daha sağlıklı olacağına inanıyor. ilginç bir kafa.
  • sigara içmiyorum alkol ara sıra kullanıyorum spor yapıyorum tavuklarım var yumurtluyorlar ne tavsiye edersin??
  • ondan değil kardeşim organik yumurta yedikten sonra konvansiyonel yumurtalar kokuyor. lezzetli yumurta yemek varken neden o eziyeti çekeyim. imkanı olan alır, başta çoluğu çocuğu sonra kendisi sağlıklı bir gıda tüketir.

edit: arkadaşlar türkiye'de bulunan tavuklar zaten hibrit tavuklar dır. bu yüzden burada hayvanın yediği yem önemlidir. yani yemin organik olması çok önemli. hayvanlar organik yemle desteklenmeli günün belirli saatlerinde dışarıda gezerek doğadaki besinlerden yararlanmalıdır. böylece tavuklar daha lezzetli yumurtalar üretir. her üretici kendi kümesinde bu ürünü üretse bile bu ürün gerçek organik değildir.
    ambalajın üstüne organik ibaresi , yumurtanın üzerine tr0 damgası vurulması için çeşitli denetleyici firmalar tarafından üretici firmanın düzenli olarak denetlenmesi gerekmektedir. bu durum üretici için yüksek maliyetler oluşturmaktadır. hayvanların rem rasyonun da kullanılan çoğunluğu organik mısır ve organik soya küspesidir. organik soya türkiye'de çok fazla üretilmediği için bazı büyük firmalar bu ürünü ithal etmektedir. böylece bu yüksek maliyetler organik yumurtanın fiyatını arttırmaktadır. yani bu işi hakkıyla yapan firmalar sizi dolandırmıyor merak etmeyin. gerekli prosedürlere uyuluyorsa içiniz rahat olsun.
  • 0 numara yumurta yiyerek katıldığım eylemdir.
  • 10 tanesine 13,95 vererek katıldığım gruptur.
    ama pardon ya ben sadece organik yumurta yemiyorum başka şeyler de yiyorum.
  • organik yumurta diye birşey yoktur tamamen pazarlama taktiği bütün yumurtaların besin öğeleri aşagı yukarı aynıdır
  • kendi tavuklarım olduğundan yapabildiğim eylemdir. hazır yem de vermiyorum, ara sıra buğday yiyorlar. gerisi böcek möcek... artık ne bulurlarsa.

şehirde olup organik yumurta yiyorum diyenler bence pek şey etmesinler...
  • ne kadar organik oldukları tartışmaya açık olmakla beraber, uzunca bir süredir organik yumurtadan başka bir bir şey almıyorum, yoksa markette öbür aylak gezen tavuk yumurtası, entegre tesis yumurtası falan almam.
    müstakil hayata geçip kendi tavuklarıma kavuşana kadar market organik yumurtasına devam.
  • sağlığına değer veren insandır.

endüstriyel yumurtalara alıştığımdan organik ve köy yumurtalarının kokusunu kaldıramıyorum. o kadar yoğun bir kokusu ve aroması var ki midemi bulandırıyor.
    aslında yumurtanın normali böyle olması gerek ama çocukluğumuzdan beri fabrika yumurtası yedik.
  • evde çocuk olduğu için alıyor olabilir miyiz mesela? ayyyy olabilir mi böyle bişey, olsun çünkü.