• şimdi böyle yazınca ya ne olacağıdı diyesi geliyor insanın ama öyle değil.

bazı tiplere bakıyorum; gün boyu ellerinde pet şişeyle dolaşıyorlar. zırt pırt yudum alıyorlar o şişelerden. bir de kendime bakıyorum, yok. sadece susayınca su içiyorum. o da günde maksimum 2 defa oluyor. mesela bugün hiç susamadım bile. benim bilmediğim bi şey mi var acaba bu insanların bildiği?

gerçi pomçikim beni böyle de seviyor.
  • normal bir davranıştır. özel bir hastalık veya operasyon geçirmediğiniz müddetçe her gün özellike 2 3 litre su içmek için kendinizi zorlamak anlamsızdır hatta fazla suyun vücuda zararı vardır. bu, günlük şu kadar bardak su için muhabbeti amerikan içecek endüstrisinden gelmedir, sırf bu arkadaşların tutarak araştırma yaptırdığı paralı araştırmalar ile haklı gösterilmiştir. bağımsız araştırmacılar ise böyle bir durumunu söz konusu olmadığını, sadece susadığınızı hissetiğinizde su içmenin yeterli olacağını belirtmektedir. susama hissi zaten vücudunun sana "haydi kalk bir bardak su iç, içim kurudu" demesidir. insanlar çok araştırma yapmadığı için bu tür konulara balıklama inanıyor, doktorlar bile.

ingilizce bilenler için konula ilgili eğlenceli bir video.
hesabın var mı? giriş yap