şükela:  tümü | bugün
  • oo üç milyon kişi tamam yazdı bu iş bitti diyen arkadaşlar çok yanılıyor. o kişilere yönelttiğim soru.

ben kendi adıma sabırla internete girmeyen okumamış sadece televizyon izleyen kişilere bir şeyler anlatmaya çalışacağım. bu kişilerin gerizekalı ya da makarna için oy satacak kişiler olduklarını sanmıyorum. sadece televizyonlar sayesinde bu kişiler olmayan bir dünyaya inandırılmış. şimdi gidip sen ne anlarsın lan cahil ben üniversite mezunuyum dersen seni asla dinlemeyecektir. bu dünyanın dışında başka şeyler olduğunu kabul etmesi o dünyayı yıkması çok kolay değil bu kişilerin.

tıpkı varolmayan bir tanrıya inanan birine gidip senin tanrın yalan sizi kandırıyorlar kerizler demek işe yaramayacaksa bu televizyonlar yalancı ben doğru söylüyorum demekte işe yaramayacaktır.

bu kişilere ulaşmanın yolu bence onları dinlemektir. onların dertlerini dinleyip kimseyi eleştirmeden aslında daha güzel şeyler olabileceğini hissettirip düşünmesini sağlamak. yüz kişiye bunu yaparsam içlerinden bir ya da ikisine ulaşabileceğimi düşünüyorum.

içki içip devam diyen kesimle bol bol içmeyi planlıyorum. bu kişilerle ise asla siyaset konuşmayacağım. sadece içkiye verilen paranın yüzde altmışının vergi olduğunu içkimin yarısını devletin içtiği konusuna odaklanacağım.

kafası çalışan aklı başında işi gücü olan bir sürü insan istikrar bozulmasın işlerim bozulur diye devam diyecek. bu kişilerle ekonomi ve siyaset konuşmayı planlıyorum. istikrarın bittiğini bundan daha kötüsünün olamayacağını anlatmam lazım. şirketinin bir kaç yılı mı çocuklarının geleceği mi.

bu yapacaklarım bir işe yarar mı. belki faydası olmaz zararı olur ama ben bu ülkeyi seviyorum ve elimden geleni yaptım diyeceğim. sadece twit atmayacağım. bir oyun bile çok şey değiştireceğine inanıyorum.

aramızda çok zeki insanlar var. aslında onların neler yapacaklarını okuyup belki bir şeyler daha öğrenir ve uygularım diye böyle bir başlık açtım. sabah yazan olursa okurum. ben komşularımla çay içeceğim. sevgiyle ve umutla kalın.
  • sandık güvenliğinin nasıl sağlanacağı önemli. bu konuda bir şeyler yapılabilir.

düzeltme: sandık koltuk işte kafa dalgın siz anlayın onu :)