şükela:  tümü | bugün
  • insaflı bi' grip. zira sadece burnundan nefes alabilen insanların gece hakan şükür'ün kafa topuna çıkması gibi uyanıp, anaskiyim nefes alamıyorum lan!!! diye korkmasına engel olmak ister şüphesiz ki. canım grip. evet.
  • bunun bir sonraki aşaması burnun ve başın sadece bir tarafına musallat olan sinüzittir.
  • yatış pozisyonunu değiştirdiğinizde tıkanan burnun da değiştiği alternatif bir grip şeklidir.
  • çeşitli pozisyonlarda farklı delikleri tıkar. misal, ayaktayken sağ burun deliğiniz tıkalı ise yattığınız zaman ne hikmetse bu delik açılır, sol delik tıkanır. o tıkalı deliğin açılma hissi de ne tatlıdır .. tamam geçti herhalde diye sevinecek gibi olursunuz , ama bu sadece diğer deliğe geçiş evresidir. bu da böyle gereksiz bir tespitimdi.
  • kuşkusuz her ikisini de kapatan gribe tercih etmediğim griptir. ben de diğerini de kendim kapatıyorum.

simetri takıntım var da.
  • benim gibi polip ve deviasyon mağduru birinin sağlam olan burun deliğini tıkamış, nefes almasını külliyen engellemiştir.
  • o buruna bi miktar peçete tıkamak suretiyle bir süre rahat edebileceğiniz grip türüdür.
  • otrivine ile tanismamis bir bunyenin muzdarip oldugu hastalik.
  • kafanın sağa veya sola çekmesine de sebep olur. kendi kendine yumruk atma isteği oluşsun diye trollük yapan griptir
  • 2100 rakımda mesai yapan grip.buralara kadar çıkıp tek burun deliğini iptal edip uzun süre gitmeyen inatçı grip türü.