şükela:  tümü | bugün
  • başlayan harekatla birlikte çok fazla bilgi kirliliği dönmeye başladı. apolitik birisi olarak gerçekten merak ediyorum bu durumu. yok mu koca sözlükte uluslararası ilişkilerde master yapmış bir ablamız abimiz gelsin o bizi kıskanıyor şu bizi kıskanıyor yok haçlı kafası yorumları yapmadan 5. sınıfa giden çocuğa anlatır gibi anlatsın herkese bütün bu tantana nedir ne değildir.
    tanım: meraklı bir serzeniş...
  • ne masterı amk. kimse yakın çevresinde kendisine tehdit bir unsur istemez. insanlar da devletler de.
  • suriye'de iki tane terorist grup var
    pkk ve işid.
    bu ikisi de devlet kurmak istiyor. ama işid pariste londrada bomba patlatırken pkk sadece istanbulda ankarada patlatıyor. işid müslüman, pkk dinsiz.
    kürt diyince ezilen zavallı vatansız halk diye duygu sömürüsü yapılabiliyor, işid kafa kesen oçler olarak biliniyor. türkiye dünyada ermeni soykırımı meselesi yüzünden zaten tepki gören bir millet.
    bu faktörler birleşince, türkiye sanki işide yardım ediyor, kürtlerin soyunu kırmaya girdi imajı yaratılıyor. düşmanım düşmanı dostumdur düsturundan çıkamıyor insanlar.
    halbuki bu üçgende ikisi de düşman.
    propoganda yapmak 7-24 atv, ahaber çalıştırmaya benzemiyor, türk devleti kendini anlatamıyor, batılılar da anlamak istemiyor zaten.
    sömürüye devam edecekler.
    "kürtlerin kendi devleti olmalı" romantizmi yapan sömürücülere her isteyenin devleti olacaksa işid'in de olsun ona neden karışıyosun dediğinde "ama onlar terorist" diyorlar. be insanlıktan nasibini almamış, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı "bu garları, avmleri taksileri kim patlattı bbekleri öğretmenleri anaları yavruları kim vurdu?" diyosun, "özgürlük savaşçıları" diyorlar. klasik batı iki yüzlülüğü.
  • abd oraya buraya saldırırken haklı, haksız ses çıkmıyor. rusya aynı şekilde. ama türkiye harekat yaptığı zaman aaaauuuuvv. al sana sikerler eşiği.