şükela:  tümü | bugün soru sor
 • para kazanan yazsın la. sizi referans alıp ona göre iş yaparım. kötü derseniz uğraşmam, iyi derseniz uğraşırım.

  güzel siteymiş.

  edit: lan şimdi fark ettim. ben bu siteyi facebook'ta gördüğüm "photoshop yeteneklerinden bir ayda 2.500tl kazan." temalı reklamından öğrendim. linke tıkladım. on liraya logo yapmanın peşine düşer olmuşum. bu hale getiren piyasanın amına koyayım. on liraya adama kimlik mi kazandırılır olm. nasıl insanlarız lan biz?

  yirmi liraya şiir okuma olayına gireyim ben.
 • seo diye sattıkları şeyin aslında profesyonel ajanslara ne düzeyde zarar verdiğini görebildiğimiz web sitesi.

  seo ciddi bir iştir ve girişimcinin en büyük ümididir. sen kalkıp, "10 tlye profesyonel seo hizmeti verebilirim" dersen ajanslar senin tepene çökmek için haklı konuma geçerler. 10 tlye binlerce profesyonelin emeğini, ekmeğini çalıyorsun.

  seo yaptırmak isteyenler senin yüzünen profesyonellere, "eee! bu işi 10 tlye yapıyorlar?" diye saçmalamalarına neden oluyorsun.

  sen aslında liseye yeni başlamış, başlayacak olan bir ergensin. profesyonellerin katilisin!

  o sikimsonik takipçi satışları yüzünden sosyal medyaya lanet eder oldum! en hızlı ve dinamik bilgiyi aldığımız twitter'da pis pis reklamlar yüzünden önemli gelişmeleri takip edemez olduk!

  peki bu sitenin nasıl bir konsepti olması gerek? diye soranlar için ideal bir örnek; "sizin için 6000 karakter ingilizce-türkçe ve türkçe-ingilizce çeviri yapabilirim"

  ya da 30 tl ye 1000 adet kart bastıramaktır.

  hele hele, "sizin için sözlüklerde tanıtım yapabilirim." diyen yazarlar tespit edilip acilen uzaklaştırılmalı.

  diyeceğim o ki, bu sitenin acilen büyük ajanslarca uyarılması gerekiyor. sadece 10 tlye seo olmaz! olamaz! olmamalı!
 • gördükten sonra yaptığım işten soğuduğum site. 10 lira ne lan! öğrencilerin hepsi küçük harçlıklar çıkarsın diye site açmışlar sanırım.
 • türkiye'de bilgiye ve emeğe verilen değeri göstermesi açısından önemli bir yere sahip önemsiz oluşum.

  yeğenine web sitesi yaptıranların yeni uğrak yeri.
 • (bkz: şipariş)
 • site içinde farklı yollardan (bkz: paypal) (bkz: havale) vs... para almak isteyenler var; bunlardan bir dolandırıcıya paramı kaptırdım maalesef.

  bu nedenle siteye şikayetçi oldum. site yardımcı olmadığı gibi * * bir de hesabımı kapattı. ancak ben burada mağdur durumdaydım. beni dolandıran şahsın hesabını, kaç kez şikayetçi olduysam da önce kapatmadı, çok sonra kapandığını gördüm.

  hesabımda tanımlı 10 tl vardı; o da hesapla birlikte gitti. bunları belirten bir e-mail yazdım,20 gün oldu ama hala yanıtlanmadı.

  bu arada siteyle iletişim kurmak kaplumbağa hızında gerçekleşiyor maalesef.
 • sina afranın 500 bin tl yatırım yaptığı sitedir.

  türkiyede benzerlerinden herhangi bir farkı olmayan böyle bir siteye sina afra nasıl yatırım yaptı, anlamak güç.

  sitede herkes ya tutarsa diyerekten alakalı alakasız şeyler için ilan açmış. genel olarak sosyal meda takipçi satışları ön planda.
 • isminin anlamı ve açılımı şu sanırım : "sadece" on(10) liralık satış yapmak yasak. zira sitede 10 liraya hiçbir şey yok

  fiverr mantığını çok yanlış anlamış bizim türkler. baktılar ki olmuyor. ee ne yapalım? ver odunu herkes istediği fiyattan istediğini satsın

  forumlarda zaten aynı ticaret rahatlıkla dönüyor. satıcı da %30 komisyon ödeyeceği için normal fiyatın üzerinde bir fiyat giriyor buraya. ee alemin enayisi biz miyiz?

  bir diğer konu ise sitede "50 tl'ye seo hizmeti" gibi satış konuları,

  lan hani nerde on lira? adam direk 50 liradan satıyor. fiverr'ı biraz inceleyin de işin mantığını kavrayın

  neyse o konuya yukarıda değindik

  uzmanlık gerektiren konularda (tasarım, seo, sem, çeviri, seslendirme gibi) verilen hizmetlerin seviyesini düşüren her türlü oluşuma karşıyım. bu site, sikinin ucuyla iş yapan/işten anlamayan ne kadar çöpçü varsa "siz hele gelin şuracıkta piyasanın amına bir güzel koyun" diyor

  (bkz: fiverr)
 • (bkz: #58266280)
 • dostum aynı şey bionluk.com da da var. serbest piyasa önüne geçemezsin