şükela:  tümü | bugün
  • soner sarikabadayi'nin yakinda piyasaya cikacak albumu. 6 eylul 2010 olarak gorunuyor lansmani..
  • albumde sadem disinda yeni sarki bulunmuyor. sadece cikis sarkilarinin yeni duzenlemeleri var. kisaca merakla beklenen sadem disinda saka gibi bir album. kim sarkilarina pas 1, pas 2, pas 3 diye isimler verir ki? bu kadar da populer kulture teslim olmayin yahu, tek sarkiyla album yapmayin. 7 sarki daha yap oyle cikar albumunu, bu acele ne ki?

1. sadem
    söz & müzik: soner sarıkabadayı
    2. sadem ii
    3. sadem iii
    4. pas iii
    5. iki medeni insan
    söz & müzik: murat ve soner sarıkabadayı
    6. buz ii
    7. sallana sallana
    8. pas
    9. buz i
    10. pas ii
  • sözleri aşağıdaki gibi olan yepyeni soner sarıkabadayı şarkısı:

yaktığın sönmedi hala
    kimseyi sevemiyorum..
    beni sana kattığın belli değil mi?

yüzümde çizgilerim var..
    saçımda bembeyaz tenim
    yapayalnız yattığım farkedilir mi

sebebini bilemiyorum
    aklımda birtek sen varsın
    ben senden istediğimi kimseye diyemiyorum

yormadan sormadan seveceğim seni sadem
    gönlüme sarmadan ya buna var mı müsaden !

yormadan sormadan seveceğim seni sadem
    koynuma almadan ya buna var mı müsaden !
  • heralde bir şarkıya verilecek en komik isim.
  • ilk dizedeki "hala" kısmını söylerken yardırıyor soner reyiz, onun dışında fena değil parça.
  • kabus zincirinin devam halkası. testere bile 7. bölümde final yapmaya karar vermişti oysa ki.

vasatlar vasatı söze besteye mi saldırayım, betler beti vokale mi çemkireyim, flamenko bozması aranje ile işi kotarmaya çalışmalarına mı güleyim, sen söyle ne yapayım sözlük?
    ben en iyisi her zamankinden* alayım:

"sadem" ne ya? sadem?? yok "orta şekerlim", "kakaolu-sütlüm"!!
    zorlasam "aşkitom"u bile anlarım belki "canikom"dan ötürü, ama "sadem"i anlamam, anlayamam işte!

ne olacak bu koca koca adamların slogan şarkı sözü yazma sevdası uğruna türkçe'yi, türkçe müziği, şarkı sözü dilini talan etme halleri?
    ilkokulda hangi fişleri kestiniz ya siz? acaba yanlış yerlerden mi kestiniz? bu nasıl bi' özgüven? iyi niyet değil, gerçek değil, nerden bu dil?
    [başka sorum yok hakim bey.]

[not: bu arada, nakaratta gene kafiye kasmışız en biçimsizinden, gözümüzden kaçmadı hani :p
    ama onun yapılmışı vardı, üzülerek hatırlatalım (bkz: efendim işitmedim)]
  • yanlış anlamadıysam yorumcunun kıza fuck buddy olmayı teklif ettiği bir şarkıdır bu.
  • soner sarıkabadayı'nın yeni şarkısı ve albümüymüş. nacizane fikrim; bu abinin ilk defa bir şarkısını beğenmedim sevemedim. ilk dinleyiştir dedim. ama yok sonra birkac kez daha rastladim bastan sona dinleyeyim bir sans vereyim dedim olmadı. sadem ne ya, cok zorlama olmus be usta.
  • "aklımda birtek sen varsın
    ben senden istediğimi kimseye diyemiyorum"

diyerek kızdan ne istediği konusunda beni derin şüphelere gark etmiştir. benim aklıma bir şeyler geliyor ama insan "sadem" dediği kızdan bunu istemez aga!
  • ilk dinlediğimde sadem ne ki dedim, nasıl bi şeyki bu dedim sonra sevdim ama... o seslenişi sevdim(sadem) aklıma sütlü kahve gelmedi benim, sanki böyle saf bişeyler varmış, böyle güzel, böyle duru, öyle bişeymiş sadem... kıssadan hisse bana güzel, çoğuna saçma şarkı.