• sapanca'da yaşamaya başlamış efsane bir o kadar da deli golcü.gercekten degisik bir adam tipik karadeniz insanı lafını esirgemiyor,sanırım kariyerinin gelisiminde fazlasi ile etkili olmustur bu durum.bugun beni kirmayarak hali sahada oynadigimiz haftalik macimiza katildi bizim gibi amatorlerin yaninda van basten gibiydi ancak gol konusunda hakikatten fazla yetenekli.
    mütevazi rize'li şadi yaşadığı sakatlık ve kulis eksikliği ile o hayalini kurduğu galatasaray formasını giyememesi anlatirken gozlerinin dolmasi en etkileyici sahne benim icin. o kadar cok komik hikaye varki adamda saatlerce dinleyebilir insan.
    bahtın hep açık olsun kral şadi.
  • rize kalkandereli eski futbolcu. redbull kendisiyle bir röportaj yapmış. cidden tam rizeli. video'yu izlemeyecekler için kısa bir anektod yazayım:

bir maçta kırmızı kart görmüş. babası sormuş ne oldu diye "anama küfrettiler" demiş. babası da "ulan karı benim karı değil mi sanane" demiş.

video burada.
  • türkiye ikinci liglerinin en büyük golcülerinden biridir.

(bkz: hasan celik)
    (bkz: taner demirbas)

edit: belgarath hatirlatti. bir de ümit inal vardi, altay'da oynardi. 200 gol barajini gecmisligi de vardir hatta. onu da ekliyorum ve golcüleri dörte cikartiyorum.

edit2: baldur hatirlatti. bir de taner gülleri var. bu sezonun gol kralidir kendisi. iyi golcüdür o da.
    bir de ben ekleyeyim madem. papen mustafa'yi unutmamak gerekir. 252 gol atmis bugune kadar. cogu ikinci ligdedir heralde.

edit3: not black but dark da hatırlattı. yunus altun'u da atlamamak lazım. son senelerde pek ortalarda gözükmese de, 2005 öncesinde düzenli olarak gollerini sıralamıştır.
  • amatör ligde attığı gollerden sonra spor gazetelerinden birinde adına mani yazılan futbolcu. sözlerini de yazayım tam olsun.
    ne ahmet dursun
    ne hakan şükür
    ne hami
    golün adı şadi
  • 1999 yılında rize amatör futbol takımlarından çayspor forması altında, rize amatör liginde bir sezondaki 30 maçta 130 gol atarak guiness rekorlar kitabına giren ilginç forvet. 30 maçta 130 golü bularak eşeğin bitarafına istatistik kaçıran şadi çolak, o sezon 3 maçta 9 ve 4 maçta 8 gol atmayı başarmıştır. orduspor forması giymektedir.
  • bir sezonda yaklaşık 150 gol atan, 4 maç üst üste dokuz; 5 maç üst üste sekiz gol atan gaziantep büyükşehir belediye futbolcusu.
    rize'de konya'da urfa'da oynamıştır..
    galatasaray'a transferi geçen yaz direkten dönmüştür...
  • tam ismi '' kral şadi çolak '' olan forvet.
  • yeni sezonda gaziosmanpaşaspor ile anlaştığı söyleniyor. kral gelirse iyi olur.

edit: imzalamış. hayırlısı olsun.
  • bugün göztepe ile 3 yıllık sözleşme imzalayan golcü.
  • göztepe taraftarının kendisinden büyük beklentiler içinde olduğu golcü. dünkü maçta (bkz: 17 ekim 2009 istanbulspor göztepe maçı) bütün stad sürekli koş şadi , vur şadi , oyna şadi dedi durdu ama şadi golü bulamadı , vasatı da geçemedi. önümüzdeki maçlarda kendisinden daha iyi futbol bekliyoruz. ben de bir maça gittim göztepe uzmanı kesildim arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap