şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    sadi somuncuoğlu, aksaray
    aksaray - 1940, ihsan, elmas - ankara iktisadi ve ticari ilimler
    akademisi, türkiye orta doğu amme idaresi enstitüsü - iktisatçı - yazar,
    türk ocakları genel başkanı - v inci dönem niğde, xx nci dönem aksaray
    milletvekili - devlet eski bakanı - evli, 3 çocuk.
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin ikisinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışlarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 41.hükümet/devlet bakanı/21 temmuz 1977/05 ocak 1978/niğde/mhp/5 ay 14 gün/5 ay 14 gün
    2. 57.hükümet/devlet bakanı/28 mayıs 1999/08 mayıs 2000/aksaray/mhp/11 ay 10 gün/1 yıl 4 ay 24 gün

not: resmi degil bu verilen süreler; ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • severim saygı duyarım ama cumhuriyet bayramı yürüyüşünde putin uşağı sarışın teyzenin yanında boy göstermesini yadırgadım, içim acıdı

bu karı değil miydi her fırsatta rusları aklayan, türklere eziyet edilmediğini, bunun batının propogandası olduğunu söyleyen, yakıştı mı yılların ülkücüsüne bunların yanında yürümek?
  • şu herifin ettiği laflara bakın birde ekşideki mhpyi savunanların laflarına, arada bir tane fark göremezsiniz, bu adam siyasetten çekileli nerdeyse 15 yıldan fazla oluyor
  • mhp'nin hep aynı noktada olduğunun canlı kanıtıdır. 80 yaş / 2 = 40 mhp'nin bir milim ilerlemediği sayıyı buluruz!
  • (bkz: http://millidusunce.com/…rtce-uezerine-bir-nceleme/)
    kendisini boş bir adam olduğunu kanıtlayan bir inceleme. tamamen ülkücü duygularla kaleme aldığını düşünüyorum. nitekim birçok yerde çelişkili yanlış ifadeler kullanıldığı görülmektedir.
  • sadi somuncuoğlu'nun başını çektiği mdm gaspıralı ismail bey türk dünyasına hizmet ödülü'nü metin feyzioğlu'na vermiş. acaba metin feyzioğlu türk dünyasına hangi hizmetinden dolayı bu ödüle layık görülmüş çok merak ettim.
    bu ödülleri aslında çokda dikkate almamak lazım, körler sağırlar birbirini ağırlar diyecem ama söz konusu ismail bey, atsız bey, togan bey, akçura bey olunca mecburen insan kıllanıyor. git somuncuoğlu, gürgür, mürgür, düldül ödülleri ver bize ne? bunu neden söylüyorum. yıllar önce türk ocakları gibi köklü bir yapı hüseyin nihal atsız ve hamdullah suphi tanrıöver türk dünyasına hizmet ödülleri olmak üzere iki defa fetö elebaşına ödül verdi. türk milliyetçiliğine gönül vermiş büyüklerimiz üzerinden bu tür ödüllerinin verilmiş olması bu işlerin ne kadar planlı ve programlı olduğunun bir göstergesidir. bir zamanlar hizmet adı altında malum yapının bu ülkede ve türk dünyasında ne gibi pis işlere kalkıştığı bugün ayan beyan ortada. aslında dünde ortadaydı. fakat bunların gerçek yüzünü görüp eleştiren ve söven herkes ilk önce siyasi iktidarın sonra sivil toplum kuruluşlarının ve onların başındaki çok bilmiş kişilerin tepkilerine maruz kalırdı. fakat gel zaman git zaman tarih kimin haklı çıktığını ortaya koydu. dediğimiz gibi gidin somuncuoğlu, gürgür, düldül hizmet ödüllerini kendi aranızda kime veriyorsanız verin. tek kelime eden namerttir. ama atsız bey'in gaspıralı bey'in togan bey'in gökalp bey'in isimlerini ve fikirlerini o pis işlerinize alet ederseniz kendi payına tek kelime etmeyen namerttir...