şükela:  tümü | bugün
  • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    sadi somuncuoğlu, aksaray
    aksaray - 1940, ihsan, elmas - ankara iktisadi ve ticari ilimler
    akademisi, türkiye orta doğu amme idaresi enstitüsü - iktisatçı - yazar,
    türk ocakları genel başkanı - v inci dönem niğde, xx nci dönem aksaray
    milletvekili - devlet eski bakanı - evli, 3 çocuk.
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin ikisinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışlarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 41.hükümet/devlet bakanı/21 temmuz 1977/05 ocak 1978/niğde/mhp/5 ay 14 gün/5 ay 14 gün
    2. 57.hükümet/devlet bakanı/28 mayıs 1999/08 mayıs 2000/aksaray/mhp/11 ay 10 gün/1 yıl 4 ay 24 gün

not: resmi degil bu verilen süreler; ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • severim saygı duyarım ama cumhuriyet bayramı yürüyüşünde putin uşağı sarışın teyzenin yanında boy göstermesini yadırgadım, içim acıdı

bu karı değil miydi her fırsatta rusları aklayan, türklere eziyet edilmediğini, bunun batının propogandası olduğunu söyleyen, yakıştı mı yılların ülkücüsüne bunların yanında yürümek?
  • şu herifin ettiği laflara bakın birde ekşideki mhpyi savunanların laflarına, arada bir tane fark göremezsiniz, bu adam siyasetten çekileli nerdeyse 15 yıldan fazla oluyor
  • mhp'nin hep aynı noktada olduğunun canlı kanıtıdır. 80 yaş / 2 = 40 mhp'nin bir milim ilerlemediği sayıyı buluruz!
  • (bkz: http://millidusunce.com/…rtce-uezerine-bir-nceleme/)
    kendisini boş bir adam olduğunu kanıtlayan bir inceleme. tamamen ülkücü duygularla kaleme aldığını düşünüyorum. nitekim birçok yerde çelişkili yanlış ifadeler kullanıldığı görülmektedir.