şükela:  tümü | bugün
  • tv8'deki programinda gundemdeki isimleri agirlayan neseli ve anlasilir anlatimiyla herkes tarafindan sempatiyle izlenen ekonomist..
  • trakya universitesi iktisat bolumunde bolum baskani olmus...eski is arkadasi olarak kutlariz..
  • tv8'den evvel bir dönem ntv'ye de (kerem alkin'nin konuğu olarak) çıkmışlığı vardır. doç dr iken 'ekonomik araştırmalar merkezi' bünyesinde bankalara verdiği bir eğitimde (bankacılıkta kaynak maliyeti hesaplama yöntemleri), tv'deki kadar sempatik davranmadığını hatırlıyorum.
  • simdi trakya universitesi uygulamali bilimler yuksekokulu muduru olmustur.bize gelip "beraber iceriz,gezeriz,takiliriz;yalniz kopya cekmek yok.cekeni yakarim" demisligi vardir bu senenin basinda.sonra da bir daha gormuslugum yoktur.
  • vakt-i zamanında özelleştirmeyi savunduğunu ancak dünyada son yaşanan gelişmelerle birlikte bu konudaki inancını kaybettiğini belirten, dersi dinlenesi hoca. kapitalist sistemden sıtkı sıyrılmış besbelli.
  • trakya üniversitesi iktisadi ve idari bilimker fakültesinin tartışılmaz en kaliteli öğretim görevlisi. en az bir dersini almadan okulu bitiren adamı öğrenciden saymam o derece.
  • merkez bankasının bilanço analizini iyi yapan, finans matematiği kuvvetli hoca. kasırga yıldırak ile kankadır. aynı onun gibi o da ilk ismini kullanmaz. okulda öğrencilerine kızmadığı müddetçe iyi davranır.dersini alıp bir güzel çakmışımdır. ilk sınavda zatıma -3 evet eksi 3 vererek dumura uğratmıştır. finalde çaktığım 80 ile popoyu elinden zor bela kurtarmışımdır.
  • sadece trakya üniversitesi için değil komple bu ülkeye fazla olan hoca. bilgisi birikimi ve tecrübesi tartışılmayacak seviyeler de olmasının yanında ideal üniversite öğrencisi tanımı bile diğer hocalara örnek teşkil etmeli. yüzlük öğrenci karşıma çıkmasın ben altmışlık sosyal öğrenci istiyorum der. demekle kalmaz bir şeyler yapma niyetinde ki bütün öğrencilere -üniversite yönetimini karşısına almak pahasına- her türlü maddi manevi desteği sağlar. kısacası trakya üniversitesi gibi bir yüksek lise de başınıza gelebilecek ender güzel şeylerden birisidir. kıymetinin bilinip bulunduğu konumda uzun yıllar kalması sağlanmalıdır.
  • kendini dinletmesini çok iyi bilen, ekonomi yorumları kannımca mükemmel olan ekonomist/hoca.

bloomberg ht'de haftada bir bu saatlerde çıkıp, genel ekonomiyi yorumlar.

keşke fırsatım olsaydı da kendisinden ders alabileydim dedirtir.
  • donanımını kariyerle birleştirebilmiş iyi bir insandır. ve bu donanımını bir süredir bloomberg'de katıldığı programda bizlerle paylaşmaktadır. izleyiniz...

piiişttt... birşey diyeceğim ama yıkama yağlama şeklinde anlaşılmaz umarım: insan lisans üstü hocası için entry yazınca bir tuhaf oluyormuş.