şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tuzla belediyesi başkanı.
  • o kadar da insan olmayan belediye başkanı.
    http://halilozen.com/?p=2204
    http://halilozen.com/?p=2621
    (bkz: akfırat çetesi)
  • aynı zamanda kişisel web sitesi tadında hazırlanmış bir ipad uygulamasının adı. şuradan inceleyebilirsiniz;
    app store linki
  • 5 senedir tuzla'da yaşayan biri olarak söylemeliyim ki tuzla'nın başına gelmiş en iyi şeydir kendisi. sadece tek bir örnek vermek gerekirse iyi bir başkan olduğuna en büyük sebep kurulmasına vesile olduğu gönül elleri hayır çarşısıdır. belediyeden ve parti teşkilatından uzak(yanlış bir tabir kullanmak istemiyorum ama şu akpli şu chpli ayrımı hiçbir şekilde yapılmaz, orada sadece insan var) tamamen tuzla'da yaşayan insanların daha doğrusu kadınların gönüllü olarak hizmet verdiği bir kurum. işleyiş kısaca şu: tuzla sınırları içerisinde yaşayan maddi durumu yetersiz aileler bu kuruma başvurur, bu ailelerin durumlarının tespiti için iki gönüllü belediyeden tahsis edilen bir araba ve bir görevli ile tuzla'nın çeşitli mahallelerine gider ve bir çeşit sosyal incelemede bulunur. incelemenin sonunda ailelere gıda, giyim, temizlik eşyası, ev eşyası, kırtasiye malzemeleri gibi maddi yardımların yanı sıra bu ailelerde bulunan yaşlılara ve çocuklara da kurum içerisinde oluşturulan komisyonlarca manevi yardım yapılır. bu döngü bu şekilde gider.

yaşadığım ilçe olduğu için belediyenin çalışmalarını dikkatle inceliyorum ve yanılmıyorsam istanbul'daki hiçbir ilçede bu çeşit bir uygulama yok. 4 senedir ben de bu kurumda gönüllü olarak çalışıyorum, işim tespit edilen ailelerde varsa yetim çocuklara özel ders vermek. bu işi de belediyenin ek merkez binalarında ve onların tahsis ettiği araç gereçlerle yapıyorum, yapıyoruz daha doğrusu. 4 senedir kendimi baya işe yarar buluyorum bu açıdan. kimsenin kolay kolay erişemeyeceği bir mutluluk.

uzun süredir ekşide yazarım ve gerçekten çalışmalarını takdir ettiğim, görev bilinci gelişmiş bu adam hakkında bir şey yazmadığımı fark ettim. en son milletvekili adaylığı için görevi bırakacak dedikoduları vardı ama çok şükür asılsız çıktı. zaten gerçekten halk için bir şeyler yapmayı hedefleyen bir insanın milletvekili olup mecliste uyuklamak yerine bu çeşit bir mevkide olup 24 saatini birbirine katması beklenen bir şey. şimdi tek istediğim bu belediyecilik çalışmalarının akp-chp-mhp fark etmez diğer belediyelere de örnek teşkil etmesidir.