şükela:  tümü | bugün
  • top sakal birakip birakmamakta kararsizlik ceken insan.
  • öğrenciler, çok karamsar olduğu için bu hocayı dinlemeyi tercih etmez ama büyük ihtimalle doğru çıkar dedikleri.
  • dünyanın en ciddi adamlarından biridir ayrıca. son 25 yıldır gülümsediği, espri yaptığı, vs. görülmemiştir.
  • bugünlerde tercih yapacak üniversite adaylarıyla her akşam başka bir üniversite kampüsünde bire bir görüşme yapan, 11 gündür gündüzleri tv programlarına, akşamları ise görüşmelere koşturmaktan günde 1,5 saatten fazla uyuyamayan bir keloğlan.
    ben de birçok insan gibi kendisine gıcık olur, "ukala dümbeleği ya bu!" der geçerdim. dün akşam gittim gördüm ki hiç de öyle değilmiş. saat 20:00'de başlayan görüşmeler sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor, herkes kafasındaki soruları rahatlıkla sorup kendisinden tatmin edici cevaplar alabiliyor. bana "budur*, tek tercih yap yeter.." demiş, "nasıl yani? giremezsem ne yapıcaz peki?" soruma da şirin bir şekilde "müessesemiz garantiyle çalışıyor." diyerek yanıt vermiştir. yüzünün güldüğü, yaklaşık 15 dakika içinde 3-4 espri yaptığı, yaktığı purodan iki nefes alıp kül tablasına koyduğu, söndükten sonra tekrardan yakmak yerine yeni bir puroya başladığı gözlemlenmiştir.
    bu aralar keldir, kafası feci parlamaktadır...
  • zamanında "15 puan yukarıdan,15 puan aşağıya tercih yapmaya başlayın" demiştir. ama 15 puan aşağı yazacak bölüm olmadığından kimileri için gıcık olunası bir şahıs olmuştur *
    sözel puandan tercih yapacaklara da garezi vardır. varsa yoksa mühendislik, iktisat falan yönlendirirdi.
  • cnbce'de takip ettigimiz dizilerin yaz aylarinda tatil edilmesinin sorumlusu olarak gordugum adam. cunku her zamanki saatte tv'yi acinca kendisini birisiyle telefon baglantisi yapmis iken gorurduk. hic sevmem kendisini kusura bakmasin.
  • ntv'de oss sorularinin cevaplarinin verildigi programi sunuyordu bugun. nerdeyse hepsinde ilgili bolumun son sorusuna sira geldiginde konusan tipin sozunu kesip diger bolume gecmeye calisti. sayesinde "burcetin hocayla oss" tadi yakaladim.

- ... yani cevabimiz edirne ve 29. soruda da yine ogrencilerimiz..
    - evet tesekkurler simdi de geometri sorularina geciyoruz
    - ...

- ... buradan cevabin bursa oldugunu buluyoruz, 78. soruda ise..
    - bu da kimyanin son sorusuydu tesekkurler burcetin hoca, biyolojiye geciyoruz
    - e daha 78. soru vardi ama sadik bey
    - tamam tesekkurler size ayrilan sure doldu burcetin hoca
    - lan?!
  • kadikoy degisim dersanesinde rehber ogretmenlik yapmisligi vardir. bir gün, sirra kadem basarak ortadan kayboldu, akla hayale gelmeyecek efsaneler türedi bu ani kaybolusu hakkinda, ama sonra onu cnbc-e de bulduk...
  • bugün ntv de yayınlanan doğru tercih programında işletme mi iktisat mı sorusunu en güzeli iktisat okuyup sağlam bir temele sahip olduktan sonra işletme veya diğer bölümlerde master yapmaktır şeklinde yanıtlayarak ışık üniversitesi iktisat bölüm başkanının taktirini kazanmış kişi.
  • politika eksenli haber programları dünyasında hulki cevizoğlu neyse, eğitim programları alanında da sadık gültekin odur. her daim sakin, ciddi; yer yer asabi ve ukala olması kendisini inanılmaz derece sinir bozucu bulmamıza sebep olmuştur. düşük puanlı öss mağdurlarının can düşmanı, baş hasmıdır. sistemin bozukluğundan, çürümüşlüğünden bahsetmeyip sadece ösys üzerine yorumlar geliştirerek eğitimi 3 saatlik bir sınava indirgiyor olması,-ya da öyle görünüyor olması- bana iktisatçı olduğunu iddia edip türkiye ekonomisini imkb gelişmelerinden ibaret sanan bir takım medyatik şahsiyetleri anımsatmıyor değil.