şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #68158955)
  • fi dizisinde osman sonant tarafından canlandırılan karakter.

ilk göründüğü bölümde giyimiyle ve tavırları ile oldukça karizmatik bir patron imajı çizmesine rağmen sonraki bölümlerde özensiz kıyafetleri, sürekli aynı ayakkabıyı giymesi - berrak tüzünataçı ziyaret ettiği sahnelerde farketmek mümkün - ve yumuşak tavırlarıyla o imajı kaybetti.
  • osman sonant 'ın cuk oturduğu fi dizisindeki en karizmatik karakterlerden biri. leyla ile mecnun gibi bir başyapıt olmadığı sürece (-ki zannetmiyorum olsun) komedi yapmasın bu adam bundan sonra.
  • zenginliği işlemeyi pek seven türk televizyonlarının gördüğü en müthiş zengin tiplemesi. bu türk dizilerinde herkes zengin. ya konakta yaşıyorlar ya yalıda, arada da ihaleye falan giriyorlar hepsi aynı bok saçma sapan şeyler. bu adam patron kavramına yeni bir soluk getirdi. bana ''keltoş ferit'in bir benzerini dizide izleyince ölüp biteceksin'' deseler kendimi yerlere atar kahkahalarla gülerdim. keltoş ferit'i severim, başarılı iş adamıdır, tuncay özilhan ve mehmet emin karamehmet ile beraber favori iş adamımdır hatta akdhgsjds. neyse konuyu fazla dağıtmayayım. fifty shades of grey serisindeki christian grey'in daha derin versiyonu olarak görüyorum kendisini. osman sonant da bu rolde çok başarılı. smk karakteri dizinin en büyük yıldızı oldu.

lebron james, cristiano ronaldo, tom brady, jay-z gibi adamları sevdiğim için güce tapma olayı bende zaten mevcut. bu yönüyle de beni etkiledi. bizim eziklerin sürekli bahsettiği alfa erkek dediği olay aha bu adamda vücut bulmuş. kendisini beğendiğim bir başka yönü de ismi. ''alaturka isim + ortam çocuğu modern/popüler isim + kodu mu oturtan soyisim'' kombinasyonlarını oldum olası sevmişimdir. hayrettin berkecan topalak güzel değil ama kamil ekim alptekin o ''kamil''e rağmen çok hoş bence, anladınız siz onu. kezban bile olurum. zaten oldum. en iyisi kısa keseyim aksjdhsjdhjs.
  • zenginligi islemek her zaman kilic ustunde olmayi gerektiriyor. madem ki fi'yi cok seviyoruz cocugumuz gibi uzerine titriyoruz, en iyisi en dogrusu olsun istemek de hakkimiz.
    ben son bir kac bolumdur kostumcusunun isi salladigini dusunuyorum. kol boyuna dikkat, ferit'i boyle goremezsiniz mesela. ferit'i gectim bentleyi olmus kimseyi oyle goremezsiniz sanirim.

https://i.hizliresim.com/dd94zm.jpg

hic kimsenin vakti az, cekimler sikisti, yok iste kostum gec geldi yok bilmemne oldu diye dizinin en onemli karakterlerinden birini atmaverden giyinmis gibi (kaldi ki, orada bile bedenle talip oluyorsunuz) ya da uefa avrupa ligi kurasina gelmis patrik andersson gibi gostermeye hakki yok.
    styling sadece karakterin giyecegi kostumu secmek degil, olmamali, o adami yonetmenin soktugu karaktere uygun giydireceksin kar$im, yapmak istersen konu cok basit aslinda.
  • avukat hatunun iki-beş kelimede tanımladığı karizmatik şahsiyet.

--- spoiler ---

sith lordu gibi bir şey
    --- spoiler ---
  • seni seviyorum demek istediğim adam tipi.

misal breakind bad'deki mike ehrmantraut neyse,
    kurtlar vadisi'nde memati neyse,
    game of thrones'daki jorah mormont neyse, bu adam da fi dizisi için o karakterdir. uzaktan iş bitirici fedakar ve özünde sevgi dolu.

sevilmeli böyle adamlar.
  • hırsız yavuz olduğuna inanamadığım fi karakteri.
  • fi dizisinde yer alan ve bana son derece karizmatik, çekici gelen karakter bey. kendisini her izlediğimde kafamda türlü fanteziler uyanıyor, öyle bir etkisi var üzerimde. halbuki tipsiz, esmer bile değil.
  • alfa erkeğin azra kohen tarafından tanımı.