şükela:  tümü | bugün
 • haliç manzaralı, 2 katlı bir mekan.sahibi ilgın kaya.masanıza önce sızma zeytinyağlı, narekşili, cevizli sadrazam salatası geliyor. yanında özel yoğurt, turşu ve zeytinyağlı mezeler. özel imalat sucuk, pirzola, kavurma, bumbar, tavuk ve uykuluk da cabası. üstelik uykuluk gerçekmiş, diğer yerlerde yağlı çöz fındığıymış. pilavı da harika. mangalı masanıza getiriyorlar. et suyunda ıslanmış bulgur üzerinde domates, biber, trabzon tereyağı, kavurma ve kaymak sac üstünde karıştırılarak pişiriliyor. müthiş. sonra tatlılar ve sadrazam parmağı ikram ediliyor. dileyene de cevizli bal kaymak. midenizde yer kaldıysa köpüklü bir kahve ve nane likörü de içebilirsiniz. servis sırasında konuklara sadrazam mahmut’a has espriler yapıyorlar, hazırlıklı olun. üst katta çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları 4 kişiden oluşan fasıl heyeti müzik yapıyor. sadrazam mahmut’ta fiyatlar, kişi başı 10-15 milyon arası. telefon numarası (0212) 237 21 55.*
 • sadrazam mahmut, sütlüce'nin kirine, haliç'in burun kemiği kıran kokularına aldırmadan, kapısının önünde kuyruk olan müşterilerine şöyle seslendi;
  ''buyrun efendim, buyrun... ahırda yerimiz var!..."

  web sitesinde kendini bu sözlerle tanıtan, guzide uykuluk mekani.ee tabi ne sütlüce eski kirli sütlüce, ne haliç o kokan haliç, ne de sadrazam mahmut et lokantası o ahırdan bozma yer...
 • baslik okunduktan sonra üsenmeyip kalkip gidilen et lokantasi. isletmecisi ilgin bey. yemeklerinin lezzetine kendi kilosunu kanıt olarak gösteriyor. sozluk camiasını biliyor. yukarilarda yazan fiyat polemiklerine aciklik getirmesi adina;

  uykuluk 7.50
  pirzola 9.00
  külbastı 9.00
  köfte 7.50 (porsiyonda sadece 2 tane var ama harika)
  sucuk 7.50 (porsiyon yine çok küçük ama yine çok lezzetli)
  böbrek 7.50
  koç yumurtasi 7.00
  kokoreç 8.00
  bumbar dolma 7.00
  sadrazam pilavı 6.00
  bal-kaymak 5.00
  tahinli tatlı 5.00
  raki 70cc 37.50
  raki 35 cc 19.00
  gavurdagi salata 4.00
  yoğurt 3.00
  isli et 4.00
  turşu 3.00
  kuver 1.00

  iki kişi mütevazi bir öğlen yemeği 47.00
 • biraz basik ve havalandirmasi eksik oldugundan kis vakti ust katina ciktiginizda gozleriniz yakacak, bogazinizi kurutacak kadar yogun bir sigara dumaniyla karsilasir, hatta bunyeniz biraz olsun hassassa derhal oksurmeye baslarsiniz.
  sigara icilmeyen bir masalari da yoktu yanlis hatirlamiyorsam, girmemizle cikmamiz bir oldu, sonra o "haliç'in burun kemigi kiran kokulari" bile dag havasi gibi geldi.
  ha ama yemekleri guzeldir, mezesi lezzetlidir, orasini bilemem. yine de gaz maskemi almadan gitmeyecegim bir yerdir bir daha.
 • 14 ekim 2012 istanbul barosu seçimlerinin gerçek kazananlarından biri olmuştur. zira haliç kongre merkezi denen yerin etrafında gidip de yemek yenecek doğru dürüst bir yer yoktur ve burayı bilen kim varsa oy kullanımı sonrasında soluğu burada almış; gündüz vakti uykuluğa ve pilava (bkz: sadrazam pilavı) düşmüştür. bu sebeple pazar günü gündüz vakti olmasına rağmen bütün masaları dolup taşmıştır. yalnız başlıktaki genel yaklaşımın aksine fiyatların makul olduğundan söz edebilmem mümkün değildir. evet buradaki uykuluğun daha iyisini bulmak zordur; ancak buradaki uykuluğun porsiyonu da 14 liradır. sadrazam pilavı denen ise burayı ziyaret eden başta vedat milor ve hıncal uluç olmak üzere tüm değerlendiren kişilerin yorumlarının aksine öyle ekstra bir tat bırakmayan bir bulgur pilavı ve onun da porsiyonu 10 lira. eh bu durumda karın doyuracak kadar yemek + yemek yanı iki biranın maliyeti ise kişiye 50 liraya denk düşmekte. eh bu durumda bana düşen söz de "uykuluk krizine düşüldüğünde ya da halıcıoğlu-sütlüce bölgesine ayda yılda bir yol düşmesi sözkonusuysa gidilir uykuluk yenir; ama beklentinin de fazla yüksek tutulmaması gerekir" olur. ha önceden rezervasyonu yaptırıp fasıl akşamları gitmek meyhane kültürü açısından ayrı bir keyif olur ve bu durumda bu hesaplar da makul hale dönüşür; orası ayrı.
 • fiyatlar hakkında bilgi verme ihtiyacı hissettiğim yer. şöyle ki: geçen hafta 7 kişi giderek tadımlık şekilde koç yumurtası, böbrek, işkembe,uykuluk, bir kaç çeşit meze yiyerek ve bir büyük, bir küçük rakı, bir şişe ucuzundan şarap içerek 690 tl hesap ödedik.
 • uykuluğu ve köftesi iyi, böbreği eh. kokoreci berbat olan, menüde bulunan yiyeceklerin yanında fiyat yazmayan bir mekân. menüde neden fiyatlar yazmıyor diye sorduğunuzda "ramazan'dan çıktık ya. fiyatlar değişti bunlar geçici menü." gibi saçma bir cevap alabildiğiniz, tekrar gitmeyi asla düşünmediğim lokanta.

  not: merak edenler için belirteyim 1 porsiyon kokoreç 16 liradır.
 • gidip de sakatat ile hafiften rakı ile takılacaksanız uğranması gereken mekandır. masaya getirilenler ekstra lezzetli mi diye soracak olursanız bilemem ama mekanın havası girişten itibaren insanın keyfini yerine getiriyor. kalkıp sadrazam pilavı ve et alacağım falan derseniz, canınız hesabı görünce biraz sıkılabilir. mekanın öyle çok ucuz olduğunu söylenemez kanımca.